.
Cem Batırbaygil
Cem Batırbaygil
Euro Be, Kim Tutar Seni! - 01 Aralık 2016

Motosiklet pazarının ritmini belirleyen Euro bölgesi, motosiklet dünyasının kalbi olarak adlandırılır. Amerika Birleşik Devletleri’nin iki katı büyüklüğünde satış rakamlarına sahip olan bu bölge, motosikletin geleceğini de şekillendirmektedir. Bu gerçeğe, Euro 4 emisyon/güvenlik standartlarının hayata geçirilmesi sürecinde yakından tanık oluyoruz.

.
Binbir Surat! - 04 Kasım 2016

Bilişim teknolojilerinin etkisiyle motosiklet üretiminde hız çağını yaşamaya başladık. Bilgisayarlar hayatımıza girmeden önce, teknolojik bir yenilik yapmak, yıllar süren AR-Ge çalışmalarını gerektirirdi. Bugün geçmişe göre bir ürünü çok daha çabuk tasarlıyor, çok daha çabuk üretim bandından çıkarıyoruz. Çağımızın hızlı yaşam biçimi ve hızlı tüketimi de firmaları yeni ürünler, yeni modeller yapmaya zorluyor.

.
Algı Operasyonu! - 04 Ekim 2016

Türk motosiklet sektörünün en önemli problemlerinden biri, motosiklet üzerindeki yerleşik algıdır. Türk toplumunun güçlü ve korumacı aile yapısı, motosiklet kullanımının önündeki en büyük setlerden biri oldu. Motosiklet, bir nevi aile kurumuna karşı bir “tehdit” olarak algılandı.

.
Kafayı mı yedin sen? - 03 Eylül 2016

Ne kadar zamandır düşünüyordun, aklına geldikçe kıpır kıpır ediyordu için. Sonunda kesin kararını verdin ve motosiklet alacağını en yakınına söyledin. Ve büyük bir direnç ile karşı karşıya kaldın. Dediler ki sana:

.
Mevzubahis Vatansa, Gerisi Teferruattır! - 03 Ağustos 2016

Bu sayfalarda her fırsatta motosiklet sektörünün durumunu analiz ediyor, gelişmeleri masaya yatırıyoruz. Dünyadaki trendleri takip ediyoruz. Kim, nerede, ne yapıyor, biz ne yapıyoruz, ne yapmalıyız sorularına cevap arıyoruz.

.
Derdin Ne Senin? - 06 Temmuz 2016

Türkiye’de yoldan geçen herhangi bir motosiklet kullanıcısını çevirip sorsanız; motosikletin avantajları ve dezavantajları nelerdir diye. Abi özgürlük bu acaip rahat bir kere, trafik derdi yok, park derdi yok, üstelik ekonomik de der ve sonra başlar yakınmaya!

.
Sigortamızı Attırmayın! - 02 Haziran 2016

Trafik sigortası fiyatlarının zaptedilemez yükselişine birlikte tanık olduk ve motosiklet kullanıcıları olarak deyim yerindeyse kazaya kurban gittik. Fiyatların bu noktalara gelmesinde birçok faktörden söz ediliyor; neymiş, aslında fiyatların asıl yükselmesinin nedeni: 10 yıl geri dönüşümlü olarak dava açarak poliçede belirtilmiş rizikodan daha yüksek oranlarda ödeme alınması durumuymuş.

.
Africa Twin ile Bit Pazarına Nur mu Yağacak! - 30 Nisan 2016

Hızla değişen yeni dünyaya adapte olmakta zorlandığımızda rahatlamak için nostalji dünyanın kapılarını aralarız. Yıllar önce tanıdığımız, deneyimlediğimiz bu dünya bize az da olsa nefes aldırır, kendimizi daha güvende hisseder, bilinmeyenin verdiği tehdit algısından uzaklaşır ve huzur içinde anlık bir mutluluk yaşarız.

.
Biz Güneşi Seven Çocuklarız! - 26 Mart 2016

İstiklal mücadelesinin önemli sembollerinden 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101. yıl dönümünden bir gün sonra “istiklal” caddesindeki canlı bomba eylemi, tam da hedeflendiği gibi toplum üstüne kara bir bulut gibi çöktü.

.
Gerilla Savaşları - 02 Mart 2016

Hani diyorlar ya “aslında üçüncü dünya savaşı başladı da haberimiz yok”. Pazarlama savaşlarında da benzer bir durumla karşı karşıyayız. Bugün motosiklet sektöründe gerçek bir dünya savaşı yaşanıyor, hem de kıran kırana haberimiz yok!

DAHA FAZLA YAZI