2014 MV Agusta Turismo Veloce 800

2014 MV Agusta Turismo Veloce 800

İtalyan firma Milan'da ilk sürprizleri yapanlardan biri oldu ve karşımıza bir touring modeli ile çıktı.

04 Kasım 2013 Yazı:Batuhan Emrem

İşte sürpriz diye buna denir. MV Agusta belki de her daim sportif ve egzotik motosiklet üretmesinden dolayı bir touring motosikleti üretmesi beklenen son firmalardan biriydi. Ancak İtalya'dan gelen haber tüm motosiklet severleri şaşırttı. Turismo Veloce 800 adındaki model Ducati Multistrada'nın izinden gitmek için doğmuş gibi. Sportif bir tasarım, güçlü ve aslen yarışçı bir motor ve uzun yolculuklar için uygun ergonomi.

 

Turismo Veloce 800'ün her karışından MV Agusta felsefesi ve tadı damlıyor. Özellikle sadece Agusta'nın kilise orgunu andıran ve her bir silindiri sembolize eden üçlü egzozlarını ve kafa bölümünü gören bir kişi bu motosikletin bir F3 olduğunu, tüm mal varlığını ortaya koyarak iddia edebilir. Ancak kafamızı biraz daha uzaklaştırdığımızda motosikletin yüksek ve daha heybetli duruşuyla başka bir model olduğunu anlayabiliyoruz.

 

2014 MV Agusta Turismo Veloce 800

 

Tourismo Veloce 800'de MV'nin Brutale 800'de kullandığı 3 silindirli motor kullanılmış. Süspansiyonlarda ise aktif Sachs'lar tercih edilmiş. Led stop aydınlatmanın kullanıldığı motosiklet elbette yüksek bir ön cama ve yan çanta takımına da sahip. Ayrıca bluetooth ve 3G gibi teknolojik bağlantı sistemlerinin de Turismo Veloce 800'ün sahibine sunacakları listesinde olduğu da kulağımıza gelen bilgiler arasında.

 

2014 MV Agusta Turismo Veloce 800