2015 MotoGP İçin Bridgestone'dan Yeni Renkler!

2015 MotoGP İçin Bridgestone'dan Yeni Renkler!

2014 yılında başarıyla uygulanan renkli lastik işaretleme sistemi, yeni renkler de eklenerek 2015 yılında da uygulanacak.

20 Mart 2015 Yazı:Ahmet TEZCAN

MotoGP 2014 sezonunda lastikleri sertlik seviyelerine göre renklendiren Bridgestone, başarıyla sonuçlanan bu işlemi 2015 yılında da gerçekleştirecek. Lastik işaretleme sisteminin revize edilmesi, 2015 sezonu için Bridgestone'un daha çok lastik çeşidi sunmasına olanak sağladı. MotoGP'nin resmi lastik sağlayıcısı Bridgestone, daha güvenli, dayanıklı ve performanslı yarış lastikleri üretmek için çalışmalarına devam ediyor.

 

2015 MotoGP İçin Bridgestone'dan Yeni Renkler!

2014 sezonunda lastikler dört farklı renkle renklendirilmişti, bu sezon ise bu renklerin arasına iki yeni renk daha katılıyor. Yeni lastiklerden birisi ekstra-sert bileşenden üretilmiş ve ilk kez Arjantin'in şiddetli iklime sahip Termas de Rio Hondo pistinde kullanılacak. Bu yeni lastik sarı renkli çizgiler ile diğerlerinden ayırt edilebilecek.

 

Bridgestone, 2014 sezonunun kapanmasına yakın bir zamanda duyurduğu asimetrik ön lastiğinin üretimine devam etti ve bu lastik çeşitli bileşik kombinasyonları ile 2015 sezonunda kullanılabilecek. Bahsi geçen asimetrik ön lastik, açık mavi çizgi ile renklendirilerek simetrik ön lastik ile karışmaması sağlanacak.

 

2015 sezonunun her ayağında ayrıca iki farklı ıslak lastik de sunulacak. Bunlardan yumuşak olanı beyaz renk çizgi ile renklendirilirken, daha sert olanı ise siyah renkli çizgiye sahip olacak.

 

Bridgestone Motorsporları Departmanı Yöneticisi Hiroshi Yamada:

 

"Geçen yıl uyguladığımız renkli lastik işaretleme sistemi, MotoGP fanlarının her yarışta hangi lastiklerin kullanıldığını görmesini kolaylaştırıyor. Ayrıca dünya çapında medya organlarından ve MotoGP sevenlerinden bu sistemin geliştirilmesi hakkındaki geri bildirimleri dikkate aldık. Bu revize edilmiş lastik işaretleme sistemi, Bridgestone'un 2015 MotoGP sezonu boyunca yeni lastikler üretmesiyle alakalı bağlılığını yansıtmasının yanı sıra, MotoGP hayranlarının yarış haftası boyunca belirlenen lastik stratejisinin ne denli önemli olduğunu anlamalarına da yardımcı olacak."

İLGİLİ HABERLER
LIQUI MOLY, MotoGP Angajmanını Erken Uzattı!Motor yağları ve katkı maddeleri alanında uzman Alman LIQUI MOLY şirketi, 2020'ye kadar yarış serisinde kalaca....
2016 MotoGP Dünya Şampiyonu: Marc Marquez!MotoGP Japonya GP’sinde Movistar Yamaha Pilotları Rossi ve Lorenzo’nun düşmesi sonrası Repsol Honda Pilotu Mar....
MotoGP: Aragon Yarış SonuçlarıMarquez, evinde liderliği kimselere kaptırmadı..
KTM RC16 MotoGP ve Moto2 Projesi2017 MotoGP sezonu öncesinde çeşitli testlerle geliştirilen ve testleri devam eden RC16 hakkında genel bilgi v....
MotoGP: Misano Yarış Sonuçları 2016 MotoGP sezonunda kazanan sekizinci farklı yarışçı Misano raundunda Dani Pedrosa oldu. .
MotoGP: İngiltere Silverstone Yarış Sonuçları 2016 MotoGP sezonunun 12. etabı olan Octo İngiltere Grand Prix’inin gerçekleştiği Silverstone Pisti’nde yine s....