2016 Aprilia RS-GP Tanıtıldı!

2016 Aprilia RS-GP Tanıtıldı!

Alvaro Bautista ve Stefan Bradl, Katar testi öncesi 2016 RS-GP’yi tanıttı.

03 Mart 2016 Yazı:Sabahattin Aluç

 

MotoGP’de son resmi testin öncesinde, Aprilia Racing Team Gresini yeni prototip modeli olan RS-GP’yi basına tanıttı. İtalyan takım için atılan bu adım, 2015 sezonunda başlatılan projenin önemli bir safhası olarak görülüyor. Üretilen bu yeni model, Aprilia’nın tüm MotoGP normlarına uyan ilk motosikleti olma özelliğini taşıyor.

 

2016 Aprilia RS-GP Tanıtıldı!

 

 

Yarışçılar Alvaro Bautista ve Stefan Bradl, takım tarafından pilot sezon olarak görülen 2015 sezonu boyunca verdikleri devamlı geri bildirimle bu projenin tamamlanmasında büyük katkı sağladılar. Losail pistinde yapılan özel testlerde yeni aracın büyük bir potansiyele sahip olduğu ve kullanılan yeni teknik paket, yeni lastik markası ve kontrollü elektronik aksamın kusursuz uyum içinde çalışması için hala zamana ihtiyaç duyulduğu dile getirildi.

 

2016 Aprilia RS-GP Tanıtıldı!

 

Aprilia Racing yöneticisi Romano Albesiano, bu projenin Aprilia Racing departmanının üstlendiği en çetin proje olduğunu, henüz yolun başında olmalarına rağmen yarışçıların yeni RS-GP hakkında yaptığı olumlu yorumların takımı mutlu ettiğini dile getirdi.

 

2016 Aprilia RS-GP Tanıtıldı!

 

 

Piaggio Grup CEO’su Roberto Colaninno ise, Aprilia Racing takımının sadece bir yarış takımı olmadığını, aynı zamanda Piaggio’nun üstlendiği en ciddi mühendislik çalışması olduğunu ve yapılan bu çalışmaların gelecekte Piaggio tarafından üretilen bütün motosikletlerin mühendisliğine yansıyacağını belirtti.

 

 

İLGİLİ HABERLER
MotoGP: Avustralya Phillip Island Yarış Sonuçları 2016 MotoGP sezonunun Avustralya Phillip Island Pisti’ndeki raundu Cal Crutchlow’un galibiyeti ile sonuçlandı..
LIQUI MOLY, MotoGP Angajmanını Erken Uzattı!Motor yağları ve katkı maddeleri alanında uzman Alman LIQUI MOLY şirketi, 2020'ye kadar yarış serisinde kalaca....
2016 MotoGP Dünya Şampiyonu: Marc Marquez!MotoGP Japonya GP’sinde Movistar Yamaha Pilotları Rossi ve Lorenzo’nun düşmesi sonrası Repsol Honda Pilotu Mar....
MotoGP: Aragon Yarış SonuçlarıMarquez, evinde liderliği kimselere kaptırmadı..
KTM RC16 MotoGP ve Moto2 Projesi2017 MotoGP sezonu öncesinde çeşitli testlerle geliştirilen ve testleri devam eden RC16 hakkında genel bilgi v....
MotoGP: Misano Yarış Sonuçları 2016 MotoGP sezonunda kazanan sekizinci farklı yarışçı Misano raundunda Dani Pedrosa oldu. .