2016 Model Husqvarnalar Görücüye Çıktı!

2016 Model Husqvarnalar Görücüye Çıktı!

Husqvarna 2016 model motosikletlerini güncellediğini duyurdu.

05 Temmuz 2015 Yazı:Alisan Fidan

Satışrakamlarına bakarsak KTM’nin işi devralması Husqvarna’nın başına gelmiş olan eniyi şey olabilir. Husqvarna artık eskisinden çok daha kaliteli motorlarüretiyor ve firma artık yarış organizasyonlarında da boy göstermeye başlamışdurumda.

 

2016 Model Husqvarnalar Görücüye Çıktı!


 

AndrewDelong ile gelen AMA Ulusal Enduro Şampiyonası şampiynluğu ve Graham Jarvis ilekazanılan Hell’s Gate Extreme Enduro yarışı ve ardından gelen Dünya EnduroŞampiyonası E2 kategorisi şampiyonluğu ile birlikte Husky çok ciddi sıçramayaptı.

 

2016modellerde yapılan güncellemeler çok radikal değil fakat bu mavi-beyazmotorları daha rekabetçi kılacak bir sürü ufak güncelleme yapılmış. Güncellemealacak modeller FE 250, FE 350, FE 450, FE 501, TE 125, TE 250, TE 300, FE 350S ve FE 501 S olarak açıklandı.

 

2016 Model Husqvarnalar Görücüye Çıktı!


Enbüyük değişiklik tüm parçaların bağlandığı yeni 22mm’lik(önceden 26 idi) önaksa taklılan yeni 4CS maşa olarak öne çıkıyor. 40 gram daha hafif olan aks önmaşa bacağının daha kısa olmasını sağlayarak ön lastiğin yüzey temas alanınınartması amaçlanmış. CNC makinesinde üretilmiş üçlü maşalar 20mm ofsetten 22mmye çıkartılmış ve böylece yeni maşa ve kelepçeler arasındaki optimal dengesağlanmış.  Firmatarafından, buradaki amaç daha fazla stabilite ve ön tarafın daha rahathissedilmesi olarak belirtiliyor. Ön süspansiyonlar ise bu yeni geometriye dahaiyi uyum sağlaması açısından bazı güncellemeler almış. DCC marka süspansiyonlarüzerindeki sönümleme ayarlamaları yeni modelde revize edilmiş veiyileştirilmiş.


2016 Model Husqvarnalar Görücüye Çıktı!


 

2016model motosikletlerin aldığı diğer güncellemeler ise şunlar; Yeni ön ve arkafren diskleri, daha hafif jant telleri,  mavirenk anotlanmış Supersprox 2k arka dişliler (aluminyum bir taşıyıcı vepaslanmaz çelik bir dişli ile beraber), kaymaz koltuk kaplaması ve güncellenmişstickerlar. Bazı özel modeller ise daha fazla güncelleme almış. FE 250 ve FE350 şanzıman giriş milinde yatak değişikliği ve motorun yağ haznesine aşırı yağkonduğunda motorun bozulmasını önleyecek bir sistem eklemesi bunlara örnekolarak verilebilir. Son olarak 2016 model FE 450 ve FE 501 modellerindekigüncellemeler daha hafif bir debriyaj tası ve debriyaj manetinde daha iyi hisalmak ve dayanıklılığı artırmak amacı ile yeni balata baskısı olarak açıklandı.

 

2016 Model Husqvarnalar Görücüye Çıktı!


İLGİLİ HABERLER
2017 Geçici MotoGP Takvimi!2017 senesinin MotoGP Dünya Şampiyonası geçici yarış takvimi 18 ayaktan oluşuyor, heyecana hazır mıyız?.
Jorge Lorenzo’dan Dünya Şampiyonları Müzesi “World Champions by 99” Üç MotoGP olmak üzere toplam beş Dünya Şampiyonluğu bulunan başarılı pilot Jorge Lorenzo, açtığı müzesi ile he....
Monza Rally Show 2016’nın Galibi MotoGP Yıldızı Valentino Rossi! Monster Energy Monza Rally Show’da beşinci zaferine imza atan Rossi, 2016 organizasyonlarında da birinci olara....
Star Wars Temalı 2017 HJC Kasklar!HJC Kask, 45. Yıl Dönümü için markalaşmış Star Wars motosiklet kasklarını 2017 koleksiyonu için tanıttı. .
Motosiklet Yakıt Tüketimini Azaltmanın Yedi Yolu! Motosikletimizin yakıt tüketimini önemli ölçüde azaltmanın birkaç ipucuna gelin beraberce bir göz atalım. .
Rossi'nin Misano'da tanıttığı AGV Pista GP R Kaskı:“Blues Brothers” Valentino Rossi, San Marino Grand Prix’indeki geleneğe göre sıralama turlarında yeni özel grafikli AGV Pista G....