2016 Triumph Speed Triple Görücüye Çıktı!

2016 Triumph Speed Triple Görücüye Çıktı!

Daha önce gizlice çekilen görüntüleri yayınlanan 2016 Triumph Speed Triple, resmi olarak görücüye çıktı.

12 Kasım 2015 Yazı:Ahmet TEZCAN

Tartışmasız şekilde şahsına münhasır, yeni ufuklar açan süper-naked Triumph Speed Triple'ın 2016 modeli görücüye çıktı. 2016 model yılı için yoğun bir güncelleme alan Triumph Speed Triple, BMW S1000R, Aprilia Tuono V4 ve KTM 1290 Super Duke R arasındaki rekabetin tam ortasına dalacak.


2016 Triumph Speed Triple Görücüye Çıktı!


Speed Triple'ın gizlice çekilen görüntülerini zaten görmüştük fakat bu defa gelen bilgiler ve görseller tamamen resmi: 2016 Speed Triple, yeni bir motor ve tamamlayıcı elektroniklerin yanı sıra tasarım ve karenajda yapılan değişiklikler ile geliyor. Kameralara yakalanan 2016 Triumph Speed Triple haberine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.


http://www.motoron.com.tr/HaberDetay/2016-triumph-speed-triple-kameralara-yakalandi-1867İngiliz üreticinin açıkladığına göre 1050cc'lik üç silindirli motor, her devirde daha fazla güç ve tork üretirken %10'a kadar arttırılmış yakıt verimliliği sunuyor. Bunun yanı sıra yeni bir yanma odasına, silindir kafasına, işlenmiş kranka, yeni bir piston tasarımına ve kablolu sürüş sunan gaz gövdelerine sahip. Motor ve radyatör, Triumph'ın dediğine göre 20mm daha ince.


2016 Triumph Speed Triple Görücüye Çıktı!


Yeni Speed Triple kaydırmalı bir debriyaj, Triumph'a göre daha etkili olan daha küçük bir radyatör ve akış oranı %70 arttırılmış bir egzoz sistemi taşıyor. Güç ve torkla alakalı bir bilgi henüz mevcut değil fakat Triumph'ın Speed Triple sahiplerine bu yıl gönderdiği bir ankete dayanılarak 140 beygir gücünde olabileceği tahmin ediliyor.


2016 Triumph Speed Triple Görücüye Çıktı!


Aynı ankette ayrıca motosikletin daha çok teknolojiye sahip olacağı da yer alıyordu. 2016 Speed Triple'da bulunan yeni bir ECU (Motor Kontrol Ünitesi) ve değiştirilebilir egzoz haritalarına sahip ayarlanabilir kablo tahrikli egzoz oldukça yeterli gözüküyor.


2016 Triumph Speed Triple Görücüye Çıktı!


Yeni modelde ayrıca 5 farklı sürüş modu bulunuyor: yol, yağmur, spor, pist modu ve sürücü tarafından programlanabilen mod. ABS, sürücü tarafından seçilirken bunun yanı sıra sürüş modlarıyla bağlantılı olan çekil kontrolünün seviyeleri de sürücü tarafından seçilebiliyor.


2016 Triumph Speed Triple Görücüye Çıktı!


Frenlere gelecek olursak ön kısımda bu işle yekpare gövdeli Brembo kaliperler ilgileniyor.


2016 Triumph Speed Triple Görücüye Çıktı!


Speed Triple R, yukarıda bahsi geçen tüm özelliklere sahip. Speed Triple S ise karbon fiber ön çamurluk, karbon tank eklentileri ve karbon alt motor kaplaması (bellypan) gibi artılar ile geliyor.


2016 Triumph Speed Triple Görücüye Çıktı!


Ayrıca R modelinde ön tarafta Öhlins NIX30 çatallar, arkada ise TTX36 amortisörler bulunuyor. Bunun yanı sıra gidon kelepçeleri ve yükselticileri, maşa mil kapakları, arka tekerlek sonlandırıcısı, kırmızı radyatör davlumbazı ve kırmızı alt şase; ham demir çubuğun işlenmesi suretiyle üretilmiş.


Speed Triple S, "Şeytan Kırmızısı (Diablo Red)" ve "Fırtına Siyahı (Phantom Black)" renk seçeneklerine sahipken Speed Triple R, "Kristal Beyaz (Crystal White)" ve "Mat Grafit (Matt Graphite)" renkleri ile gelecek.


Fiyat konusunda henüz bir bilgi bulunmamakta.

İLGİLİ HABERLER
Triumph T100’ün Custom HikayesiDaha önce de dergimizde yarattığı custom motosikletleri ile yer almış olan Serkan Ünverdi yeni yaptığı Triumph....
Custom Ruhu Ateşleyen 2017 Triumph Bonneville Bobber!Triumph, Bonneville ailesini 2017 Triumph Bonneville Bobber ile genişletiyor. .
2017 Triumph Street Cup – Intermot 20161960’ların İngiltere’sinde caddelerde dolaşmaya başladığından beri Cafe Racer’lar, motosiklet tutkunlarını büy....
2017 Triumph Bonneville T100 ve T100 Siyah – Intermot 2016900cc varyantlarını tamamlayan yeni seri içerisinde, Bonnie modelini biraz daha cafe racer tarzında tercih ede....
Guy Martin Kara Hız Rekoru Eylül'e Ertelendi! .
Triumph ve Guy Martin’den 441.3 Kilometre ile Hız Rekoru! Hızlı ve başarılı yarışçı Guy Martin, Triumph Infor Rocket Streamliner ile dur durak bilmeden rekor girişimi ö....