2017 Triumph Speed Triple Spied

2017 Triumph Speed Triple Spied

İngiliz motosiklet üreticisinin en çarpıcı modellerinden olan Street Triple’ın 1050cc’lik yeni modeli “Speed Triple”’ın görüntüleri yakalandı.

26 Şubat 2015 Yazı:Burak Yıldız

İngiliz motosiklet üreticisi olan Triumph’ın en sevilen modellerinden birisidir Street Triple. “Sokak üçlüsü” anlamına gelen Street Triple, ilk çıktığında sinek gözleri yüzünden yadırgansa da, insanlar bir süre sonra buna alıştı; hatta oldukça güzel bile bulundu. Tabii bu modelin bu kadar tutmasının bir diğer nedeni yumuşak gaz tepkisine sahip olan, dolayısıyla virajlarda oldukça işimize yarayan 3 silindirli yepyeni motor bloğu idi. Hatta bu modelin ismindeki “Triple” ibaresinin nedeni de bu idi.

Street Triple, piyasaya çıktığı yıldan şu zamana kadar küçük makyajlarla ve teknik oynamalarla günümüze kadar imajını korumaya devam etti. Triumph, Street Triple’la yetinmeyenler için bir de daha büyük hacimli Speed Triple isimli modeli piyasaya sürdü. Speed Triple, Street modeline göre daha büyük ve daha hızlıydı, fakat görünüşleri birkaç ufak detay dışında neredeyse aynıydı. Tasarımı ve tarzı halen daha göz önünde olan ve bu sayede Avrupa’da “motosikletlerin 911’i” olarak anılan Triple ailesinin büyük abisi yeni bir göbek adı ile yenileniyor. Yeniliklerin yine nispeten “yüzeysel” olduğunu söyleyebiliriz.

 

2017 Triumph Speed Triple Spied

 

Speed Triple Spied’in göze çarpan ilk özelliği en son 2011 yılında güncellenen modelinin aksine yolcu ve artçı selesinin birbirinden ayrılmış olması. Bu Spied’a önceki modeline göre daha spor bir hava katmış gibi görünüyor. Spor motor sevenlerin kesinlikle hoşuna gidecek.

Speed Triple Spied’in üzerinde bir önceki modeldeki gibi 1050cc’lik üç silindirli blok olacağı basına sızdırılan bilgiler arasında. Fakat güç ve tork oranları aynı mı değil mi henüz net değil. Söylentiler 140 hp civarında olabileceği şeklinde.

Triumph, son dönemde adını sıkça duyduğumuz viraj ABS’si ile donatmış Speed Triple’ı. Brembo’nun M50 kaliperleri bir önceki modelle aynı. Bu kaliperler Ducati 1299’da da karşımıza çıkmıştı. Egzoz sistemi bir önceki modelin aynısı gibi görünüyor, fakat tahminler çift çıkışlı ve kuyruk altına konumlanan egzozların bir önceki modeldekine göre daha da hafif üretildikleri yönünde.

 

2017 Triumph Speed Triple Spied

 

 

Speed Triple Spied hakkında şimdilik birkaç casus fotoğraf ve basına sızdırılan bilgi dışında pek bilgi yok. Fakat önümüzdeki zamanlarda daha fazla bilgi edinebileceğiz. Takipte kalmaya devam edin!

İLGİLİ HABERLER
2016 Triumph Speed Triple Görücüye Çıktı!Daha önce gizlice çekilen görüntüleri yayınlanan 2016 Triumph Speed Triple, resmi olarak görücüye çıktı..
2016 Triumph Speed Triple Kameralara Yakalandı!2016 için ciddi bir şekilde yenilenen Triumph Speed Triple görüntülendi. Detaylar için okumaya devam edin....
2015 Triumph Speed 94 ve 94R Duyuruldu!Triumph Speed Triple'ı bilirsiniz, bu iki yeni model de Speed Triple'ın 21.yılını kutlamak amacıyla piyasaya s....