4. Ayak Türkiye Pist Yarışları İstanbul Park’ta Nefesleri Kesti

4. Ayak Türkiye Pist Yarışları İstanbul Park’ta Nefesleri Kesti

Türkiye Pist Şampiyonası 4. Ayak Yarışı İstanbul Park’ta yapıldı. Birbirinden çekişmeli geçen yarışlar izleyenlere büyük keyif verdi.

04 Temmuz 2013

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun düzenlediği Türkiye Pist Şampiyonası'nın dördüncü ayağı İstanbul Park’ta yapıldı. Yarışçılar, dünyanın en zorlu ve önemli pistleri arasında yer alan İstanbul Park'ın birbirinden zorlu virajlarında büyük çekişme yaşadı. 

 

En hızlı 30 sporcunun katıldığı TMF GP'de de yarış severler, usta pilotların kıyasıya mücadelelerine şahit olurken,  TMF GP 1000 cc sınıfında Tolga Uprak birinci olurken, Erdal Karabulut ikinci ve Sezgin Güney’de üçüncü sıranın sahibi oldu. TMF GP 600 cc sınıfında ise Toprak Razgatlıoğlu rahat bir yarış çıkartarak birinciliği elde ederken, ikinci Furkan Eryılmaz ve üçüncü İbrahim Yıldız oldu.

 

1000 cc A grubunda Sezgin Güney güçlü performansı ile birinci olurken, Eypbike ve CMS Jant sponsorluğunda mücadele eden Tolga Uprak ikinci ve  Persanyapı sponsorluğunda yarışan Erdal Karabulut 3. sıranın sahibi oldu.


600 cc gruplarının en hızlı pilotlarının mücadelesinde ise Toprak Razgatlıoğlu damalı bayrağa en önde ulaşan pilot oldu. İkinci sırayı Nenad Stojanoviç alırken Barış Tok yarışı üçüncü sırada tamamladı.

 

 4. Ayak Türkiye Pist Yarışları İstanbul Park’ta Nefesleri Kesti

 

Dördüncü ayak yarışında dereceye giren isimler şöyle; 

 

1000cc (A): Sezgin Güney, Tolga Uprak, Erdal Karabulut

1000cc (B): Kadir Erbay, Altuğ İnan, Fati Al

1000cc (C): Oktay Mert, Cüneyt Atlı, Orhan Aktürkoğlu

600 cc (A): Toprak Razgatlıoğlu, Nenad Stojanovic, Barış Tok

600 cc (B): Furkan Eryılmaz, İbrahim Yıldız, Mert Aytuğ

600 cc (C): Özgür Çiçek, Emre Çengeloğlu, Görkem Korucu

Bayanlar Kupası: Name Ekin, Ayşe Aydoğan, Funda Batay

125 cc: Yavuz Tahmaz, Hüseyin Sert, Yahya Nazlı

İLGİLİ HABERLER
Rossi'nin Misano'da tanıttığı AGV Pista GP R Kaskı:“Blues Brothers” Valentino Rossi, San Marino Grand Prix’indeki geleneğe göre sıralama turlarında yeni özel grafikli AGV Pista G....
2016 Motoron Motosiklet Pist Günü Sonuçları2016 Senesinde İstanbul Park'ta yaptığımız Motoron Motosiklet Pist Günü sonuçlarını bulabilirsiniz..
Motosiklet İle Pist Eğitimi Nasıl Yapılır?Arkadaşlarım Neden Benden Daha Hızlı? (Peki Yarın Onları Nasıl Geçerim?) Bu başlık yıllar evvel Bike Dergis....
Honda'nın Yeni Yüzlü CB 500F'i İle Pistte Eğitim.
2016 Türkiye Pist Şampiyonası Sezonu Açtı! 2016 Türkiye Pist Şampiyonası, Yunanistan’ın Serez Pisti’nde 1.Ayak yarışları ile sezonu açmış oldu. .
Guy Martin Tyco BMW S1000RR ile F1 Red Bull RB8’e Karşı!Tyco BMW Superbike’ı ile Guy Martin ve Red Bull RB8 Formula 1 otomobili ile David Coulthard kafa kafaya birbir....