Akrapovic'ten Full Moon Konsept Motosiklet

Akrapovic'ten Full Moon Konsept Motosiklet

Performans egzozları üreten Slovenya'lı Akrapovic'ten şaşırtıcı bir konsept; Full Moon...

13 Aralık 2014 Yazı:Ahmet TEZCAN

Bir motosiklet ya da otomobil tasarlayacak olsaydınız, nasıl yapardınız? Muhtemelen ön kısımdan başlayarak gösterişli bir kaporta ve jantlar tasarladıktan sonra arka kısma yoğunlaşırdınız. Peki Akrapoviç ne yapmış? Malumunuz, bir egzoz üreticisinden söz ediyoruz; tabii ki arkadan başlamışlar!

 

Ön kısmında kaba ama bir o kadar ilgi çekici bir görünüm oluşturan Slovenya merkezli performans egzozu üreticisi Akrapovic, bu konsepti Full Moon (Dolunay) olarak adlandırmış.

Akrapovic'ten Full Moon Konsept Motosiklet

Full Moon'un çarpıcı dizaynı, peşi sıra olarak Dreamachine Motorcycles çalışanları tarafından -ki çalışanlar da Slovenyalı- yaratıldı ve tamamlanması yaklaşık olarak 800 saat sürdü. Bu geniş zaman diliminin büyük bir çoğunluğu aslında bir egzoz sistemi olan motosikletin egzoz kısmını tasarlamaya harcanmış olmalı.

 

Motosikletin ilginç arka kısmı yalnızca bir çift custom Akrapovic egzozlarını gizlemiyor, tüm egzoz sistemini makinenin iskelet sistemine yayıyor. Full Moon'un ne demek olduğunu idrak etmek için de motosikletin 30 inchlik alüminyum ve karbon fiberden üretilen ön jantına bakmanız yeterli olacak.

 

Akrapovic'ten Full Moon Konsept Motosiklet

 

Motosiklet frenleme sistemine gelecek olursak, iki adet oldukça kompozit fren diskleri bu işi görüyor. Full Moon'un kalbinde ise 1,542cc'lik S&S Knucklehead motor yatıyor. Ayaklık konusu aklınıza takılmışsa endişelenmeyin, Full Moon'da ayaklık mevcut değil. Ayrıca, bu makine hidrolik süspansiyon sistemiyle kendini yere gömülü diyebileceğimiz kadar alçaltarak ilgi çekici dizaynının daha belirginleşmesini sağlıyor.

 

Akrapovic'in kendi açıklamasına göre, Full Moon: "Kategorize edilmeyi reddetmek amacıyla tasarlandı ve bu motosiklet hiçbir yere ait değil." anlamına geliyor. Yine de bu motosikletin bir showroomda satış için sergilendiğini düşünmek o kadar da zor değil. Akrapovic, motosikleti yaklaşan tüm autoshowlarda tasarımı hakkında en ufak bir ipucu dahi vermeden gözler önüne sermeyi planlıyor.

İLGİLİ HABERLER
Dünyaca Ünlü Egzoz Markası Akrapovic Yılın En İyi Markası Seçildi.Uğur Motorlu Araçlar A.Ş (UMA) çatısı altında bulunan Motovento markasının distribütörlüğünü yürüttüğüAkrapovi....
Dünyaca Ünlü Egzoz Markası Akrapovic Şimdi Motovento BünyesindeUMA (Uğur Motorlu Araçlar) çatısı altında; Aksesuar, koruyucu ekipman, yedek parça ürünleri konusunda dünyanın....
AkrapovicDuyduğumuzda Kalp Atışlarımızı Hızlandıran Akrapoviç Egzoz, 2015 EICMA Fuarında!.