Almanya ve Indianapolis GP'leri İçin Suzuki'den Retro Dizayn

Almanya ve Indianapolis GP'leri İçin Suzuki'den Retro Dizayn

Suzuki, önümüzdeki iki MotoGP Grand Prix'inde (Almanya ve Indianapolis) retro dizaynını kullanacak. Dizaynın renkleri GSX-R'ın tarihini ve AMA'ya ikonik mavi ve beyaz ile giriş yapan Kevin Schwantz'ın AMA zaferlerini simgeliyor

10 Temmuz 2015 Yazı:Ahmet TEZCAN

Fotoğrafta görülen bu özel dizayn önümüzdeki Almanya ve Indianapolis GP'lerinde Suzuki Ecstar pilotları Aleix Espargaro ve Maverick Vinales tarafından yarışlarda kullanılacak.


Renkler, GSX-R'ın tarihini ve AMA'ya ikonik mavi ve beyaz ile giriş yapan Kevin Schwantz'ın AMA zaferlerini simgeliyor.


Schwantz: "GSX-R'ı ilk kez 1985'te "Suzuka 8-Saat"te Graeme Crosby ile sürdüm. 1986'ya kadar GSX-R'ları ABD'ye getiremedik fakat 1986 ve 1987 yıllarında American Superbikes'ta yarıştık. Daytona 200'ü bir Suzuki GSX-R'ın üzerinde 1988 yılında kazandım ve 1992 sezonuna kadar "8-Saat"te yarıştım."


"GSX-R çığır açan bir son teknolojiye sahipti, ortaya çıktığında en mükemmel şeydi ve muhteşem bir sport bike olmaya devam ediyor. Ayrıca mükemmel kontrol edilebilirliği ile "Suzuka 8-Saat"te hala çok rekabetçi. Bir milyondan fazla GSX-R yapıldı ve bu demek oluyor ki milyonlarca insan onları satın aldı, sürdü ve sevdi."


Suzuki, finansal krizi takiben verdiği 3 yıllık aradan sonra 2015 yılında MotoGP'ye geri döndü. Sezon boyunca Suzuki açısından öne çıkan şey ise Katalunya GP'de yarışa ilk iki sırada başlayan pilotların Suzuki pilotları olmasıydı.


Suzuki proje lideri Satoru Terada: "MotoGP motosikletini geliştirmeye başladığımızda onu GSX-RR olarak isimlendireceğimizi düşündük ve bu yüzden GSX-R ile çok sağlam bir şekilde bağlantıda kaldık. Suzuki için bu isim çok şey ifade ediyor çünkü hem yol motosikletlerinde hem de yarış motosikletlerinde çok güçlü bir mirasa sahip.


"Yarış versiyonu ve yol versiyonu arasındaki bu direk bağlantı, Suzuki'nin her zaman inandığı bir şey ve biz Team Suzuki Ecstar olarak bu bakışa saygı göstermeyi çok istedik."


"GSX-R ve RR, gerçek anlamda kardeşler; sadece dizaynları sebebiyle değil, yarışta geliştirdiğimiz ve test ettiğimiz teknolojik yeniliklerin üretim modellerine direk uygulanması da bir sebep. Bu, MotoGP Grand Prix'inde pilotlarımızı destekleyecek ya da GSX-R motosikletlerini dünyanın her yerinde sürecek hayranlarımızla bağlantıda kalma şeklimiz."

İLGİLİ HABERLER
2017 Suzuki GSX-S750 – Intermot 2016 Suzuki’nin sportif naked motosiklet serisine eklenen en yeni üyesi 2017 Suzuki GSX-S750, “Caddeleri sallamak ....
2017 Suzuki GSX-R1000 ve GSX-R1000R - Intermot 2016Tam 8 yıl süren geliştirme aşamalarının ardından ses getiren bir çıkış sergileyen 2017 Suzuki GSX-R1000R, fuar....
Intermot 2016 Fuarında Sergilenen Tüm Yeni Modellerin VideolarıTüm yeni modellerin firmalar tarından yayınlanmış videolarını sizler için tek bir sayfada derledik. .
2017 Suzuki GSX-R125 – Intermot 2016 İki teker sektöründe başlangıç segmentini oldukça hareketli zamanlar bekliyor. 125’lik dünyaya Intermot’ta mer....
Yamaha MT07, KTM Duke 690 ve Suzuki SV650 modelleri karşılaştımasıMahşerin Üç Atlısı Orta Sınıf Çıplakları Pistte Çarpıştırdık Suzuki SV 650 • Yamaha MT07 • KTM Duke 690 .
İşler Kızışıyor, Suzuki’den 2017 GSX-R250 Patentleri!Avustralya’da, 2017 Suzuki GSX-R250 modelinin patent tasarım çizimleri ortaya çıktı. .