Asia Talent Cup Başvuruları Açıldı!

Asia Talent Cup Başvuruları Açıldı!

Dünya arenasında yarışmak isteyen genç yarışçılar için büyük fırsat! MotoGP, FIM Dünya Superbike Serileri, FIM CEV Repsol Şampiyona'larının organizasyonundan sorumlu olan Dorna, 2017 Asia Talent Cup (Asya Yetenek Kupası) başvurularının 15 Temmuz itibariyla açıldığını duyurdu.

20 Temmuz 2016
Asya Yetenek Kupası, Asya ve Okyanusya genelinde yetenekli sporcuları keşfetmek için 2014 yılında başlatılan heyecan verici bir kupa olma özelliğini taşıyor. Dorna tarafından düzenlenen, Dani Pedrosa ve Casey Stoner gibi şampiyonların da arkasındaki isim olan Alberto Puig’in yönetimindeki kupa, yetenekli pilotlar için önemli bir platform  olma niteliğinde.

Ocak 1, 1996 ve 1 Şubat,2004 tarih aralığında doğmuş olan tüm pilotlar, www.asiatalentcup.com adresinden 21 Ağustos 2016'ya kadar elemeler için başvurularını gerçekleştirebilecekler.

2016 Shell Advance Asya Yetenek Kupası'nın 2016 sezonunda Türkiye'yi Deniz Öncü, Can Öncü ve Bahattin Sofuoğlu temsil ediyor. Siz de bu kupadaki yerinizi almak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz...


Asia Talent Cup Başvuruları Açıldı!Dorna tarafından yapılan duyuru şu şekilde:


NASIL BİR “ASYA YETENEK KUPASI” PİLOTU OLUNUR?
Her sezon kupaya katılmak üzere 22 pilot seçilir. 2016 edisyonunda yarışan bazı pilotlar 2017 sezonunda tekrar yarışacak ve bu sezon için yeni pilotlar da seçilecektir.

Yeni pilot seçimleri 25 ve 26 Ekim 2016 tarihlerinde Malezya Sepang Uluslararası Yarış Pisti’nde yapılacak seçmelerde gerçekleştirilecektir. Seçmelere katılmak için tüm pilotların öncelikle online bir başvuru sunmaları gerekmektedir. Bu  başvurular sonrasında Seçim Komitesi yaklaşık 200 pilotu etkinliğe davet edecektir.


Asia Talent Cup Başvuruları Açıldı!


ŞAMPİYONA HAKKINDA
2016 sezonu 6 uluslararası organizasyonda düzenlenen 12 yarıştan oluşur, yarışlar MotoGP™ veya WorldSBK destek yarışı kategorisi olarak Malezya, Japonya, Katar ve Tayland’da organize edilir. Bunun dışında şampiyonada Çin'de düzenlenen bağımsız bir etkinlik de vardır. Organizasyon, tüm pilotlara Honda NSF250R Moto3 ve tam yarış ekipmanını sağlar. Ayrıca, pilotlara tüm etkinliklerde Albert Puig rehberliğinde ve deneyimli bir teknik ekip tarafından motor teknik eğitimi de verilmektedir.

Organizasyon etkinliklerdeki tüm lojistik, kurulum, sağlık sigortası ve uçak bileti masraflarını üstlenmektedir. Pilotlar sadece ulaşım, konaklama, yemek masraflarını kendileri karşılarlar.


YARIŞ DENEYİMİM OLMASI GEREKİYOR MU?

Program yeni yeteneklerin keşfedilmesini amaçlıyor. Yarış deneyimi zorunlu olmamakla birlikte, yüksek performanslı pilot deneyimi gereklidir. Dirt-track, motocross, scooter, mini-bikes pilotları ve ayrıca motor okulu üyeleri de başvurabilmektedir.

KAÇ YAŞ?
Ocak 1, 1996 ve 1 Şubat,2004 tarih aralığında doğmuş tüm pilotlar.

ASYA YETENEK KUPASI 2017 SEÇMELERİ:

15 Temmuz – 21Ağustos 2016 
Online Başvuru: 
www.asiatalentcup.com

7 Eylül 2016:
Seçmelere davet edilen pilotların duyurusu

25 – 26 Ekim 2016:
SEÇMELER Sepang Uluslararası Yarış Pisti - MalezyaAsia Talent Cup Başvuruları Açıldı!

İLGİLİ HABERLER
Motosiklet Yakıt Tüketimini Azaltmanın Yedi Yolu! Motosikletimizin yakıt tüketimini önemli ölçüde azaltmanın birkaç ipucuna gelin beraberce bir göz atalım. .
Rossi'nin Misano'da tanıttığı AGV Pista GP R Kaskı:“Blues Brothers” Valentino Rossi, San Marino Grand Prix’indeki geleneğe göre sıralama turlarında yeni özel grafikli AGV Pista G....
Euro Be, Kim Tutar Seni! Motosiklet pazarının ritmini belirleyen Euro bölgesi, motosiklet dünyasının kalbi olarak adlandırılır. Amerik....
Enduro’da Sınıfının İlki: 2017 BMW G 310 GS’e Yakın Bakış!2017 BMW G 310 GS, sınıfının bir ilki olarak Enduro segmentine imzasını atıyor ve böylece G 310 GS sınırsız ma....
Motobakkal: İğneden İpliğe Her Şeyİstanbul Maslak’ta faaliyet gösteren Motobakkal ve kurucusu Melih Hanöz ile bir görüşme yaptık. Her türlü moto....
Motosiklet ile Fas GezisiFas sahip olduğu doğal güzellikleri, farklı kültürü, tarihi şehirleri ile ziyaret edilmeyi fazlasıyla hak ediy....