Bajaj 2 Yeni Modelle Fuarda Çıkartma Yaptı!

Bajaj 2 Yeni Modelle Fuarda Çıkartma Yaptı!

Kuralkan’dan Motosiklet Fuarında Gövde Gösterisi

06 Mart 2015

Türkiye’de geçtiğimiz yıl Mart ayından bu yana Kuralkan Holding çatısı altında temsil edilen dünyanın en büyük motosiklet üreticileri arasında yer alan Bajaj markası, kapılarını 26 Şubat’ta açan ve 1 Mart tarihine kadar ziyaret edilebilen Eurasia Moto Bike Expo 2015’te gövde gösterisi yaptı. Bajaj markasının 2 yeni modeli Pulsar 200 SS ve Discover 150F ilk kez fuar kapsamında Bajaj markasının standında ziyaretçilerin karşısına çıktı. Bununla birlikte markanın yüksek talep gören mevcut modelleri Pulsar 200 NS, Discover 125 ST ve Boxer 150’de tüm ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

 

Dünyanın en büyük 3. motosiklet üreticisi olan Hintli Bajaj Auto’nun ülkemizdeki temsilcisi Kuralkan Holding, Eurasia Moto Bike Expo 2015’te yeni modelleriyle tüm ziyaretçilerin ilgi odağı olmayı başardı. 9. salonda yer alan standında motosiklet severleri ağırlayan Bajaj, ilk kez fuarda sergilenen 2 yeni modelinin yanı sıra mevcut ürün yelpazesinde yer alan ve başarılı satış grafiğiyle dikkat çeken 3 modeliyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Hindistan’dan gelen ve tüm dünya çapında akrobasi şovlarıyla dikkat çeken Steel Silincerz gösteri ekibinin Bajaj markalı motosikletler ile 4 gün boyunca sürecek gösterileriyse izleyenlere heyecan ve keyif dolu anlar yaşattı.

 

Bajaj 2 Yeni Modelle Fuarda Çıkartma Yaptı!

 

Bajaj Pazarlama ve Satış Müdürü Ekrem Ata, “Kuralkan Motorlu Araçlar Grubu olarak Eylül 2013’te dünyanın en büyük 3 motosiklet üreticisi arasında yer alan Bajaj Auto ile üretim ve ortaklık anlaşması imzaladık. 2014 yılı Mart döneminden itibaren de 3 ayrı sınıfa hitap eden 3 modelle Türkiye pazarına giriş yaptık. 8 aylık gibi kısa bir süre içinde 120 bayi ve 135 servis sayısına ulaştık. Türkiye çapında 57 ilde yapılanmamızı tamamladık. Bu süreçte “sport” sınıfında Pulsar 200 NS modelimiz ile pazar liderliği elde ettik. “Commuter” sınıfında Discover 125 ST modeliyle ilk 3 marka arasında yerimizi aldık. “Utility” sınıfında ise Boxer 150 modelimiz ile güçlü ve emin adımlarla ilerliyoruz” açıklamasında bulundu.

 

Bajaj 2 Yeni Modelle Fuarda Çıkartma Yaptı! 

 

Fuar kapsamında ilk kez 2 yeni modele de yer verdiklerinin önemine değinen Ata, “Mart ayından itibaren satışa sunacağımız ve 4 bin 999 TL’lik anahtar teslim fiyatına sahip Discover 150F modeliyle birlikte merakla beklenen Pulsar 200 SS modelimizi de ilk kez motosiklet severlerin karşısına çıkardık. Haziran ayından itibaren 9 bin 999 TL’den satışına başlayacağımız Pulsar 200 SS’in kardeşi Pulsar 200 NS kadar güçlü bir talep göreceğine inanıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

BAJAJ Grubu ve Bajaj Auto Hk:

 

• Bajaj Gurubu, 1926 yılında kurulmuştur,

 

• 5,8 milyar dolar ciroya sahiptir. Hindistan’ın en büyük 10 grubundan birisidir. Londra borsasında 6,9 milyar Euro değerine sahiptir.

 

• Bajaj aynı zamanda KTM’in (Avusturya) üreticisidir.

 

• Kawasaki firması ile teknoloji paylaşımı yapmakta ve Kawasaki’nin Ninja 300 ve Ninja 650R modellerini üretmektedir.

 

• Bajaj Auto ise 1945 yılında kurulmuştur. Bajaj Grubu’nun amiral gemisidir. 3,6 milyar dolar ciroya sahiptir.

 

• Bajaj Auto dünyanın en büyük 3 tekerli ve en büyük üçüncü motosiklet üreticisidir.

 

• 2013 yılında 4.3 milyon motosiklet satmıştır.

 

• Hindistan’ın en yenilikçi otomotiv şirketidir.

 

• Forbes dergisi listesine göre ise tüm sektörlerde Hindistan’ın en yenilikçi üçüncü şirketidir.

 

• 55 ülkede Bajaj ürünleri satılmaktadır.

 

Bajaj 2 Yeni Modelle Fuarda Çıkartma Yaptı!

 

İLGİLİ HABERLER
BAJAJ PULSAR NS200 SEGMENT LİDERLİĞİNİ SÜRDÜRÜYOR2016 yılı Ocak-Nisan TÜİK raporuna göre düşüşe geçen motosiklet pazarına rağmen Bajaj, pazar payını en çok art....
KTM Duke 390 İçin Büyük 2017 Makyajı!Başarılı satış rakamlarına ulaşan KTM Duke 390, 2017 yılına büyük bir değişimle giriyor.
İstanbul Eurasia 2016 Motosiklet Fuarı / BajajBajaj’ın standı yine dev gibi..
Efsanevi Aşkın İzinde! Bajaj Bayiler Toplantısı... Hindistan’ın dünyaca ünlü sembolü, mimari bir hazine, büyük bir tutkunun ve sadak....
Bajaj RS 200 Teste Açılmayacak!Merakla beklenen Bajaj Pulsar RS 200'ün bu sene teste açılmayacağını öğrendik..
Bajaj Pulsar RS 200 Türkiye’ye Geliyor!Kuralkan Holding çatısı altında temsil edilen dünyanın en büyük motosiklet üreticileri arasında yer alan Bajaj....