Bajaj RS 200 Teste Açılmayacak!

Bajaj RS 200 Teste Açılmayacak!

Merakla beklenen Bajaj Pulsar RS 200'ün bu sene teste açılmayacağını öğrendik.

02 Ekim 2015 Yazı:Moe

Kuralkan Grup Pazarlama Müdürü Ekrem Ata ile Pulsar 200 RS’i test edebilmek için yaptığımız görüşmede bu modelin teste açılmayacağını öğrendik.


Türkiye’de prototipini ilk kez bizim sürme imkanını bulduğumuz, yeni Pulsar (o zamanlar Pulsar 200 SS olarak lanse edilmişti) satışa sunuldu, ilgili haber için http://www.motoron.com.tr/HaberDetay/bajaj-2015-modellerini-ve-fiyatlarini-acikladi-1385. Ancak 200NS’in aksine bu defa yeni modelin tester’ı açılmayacak.


Agresif görünümü ile Transformers’ın Bumblebee’sine benzettiğimiz ve oldukça beğendiğimiz Pulsar serisinin son üyesi, Bajaj tarafından supersport giriş segmentindeki kullanıcıları hedef alıyordu. Ancak Facebook sayfamızdan yaptığımız modelin lansman haber paylaşımlarında, sert görünümüne rağmen, ilk görüşte supersport segmentinden alışık olmadığımız fazla yüksek gidon takipçilerimizin oldukça tepkisini çekmişti.Bajaj RS 200 Teste Açılmayacak!
Bajaj RS 200 Teste Açılmayacak!Akrabası KTM RC200 ile kıyaslandığında clip on spor gidon, ters teleskopik ön çatal ve daha agresif oturuş pozisyonu yerine, Pulsar 200 RS’de kullanılan touring stili gidon, teleskopik ön çatal ve daha dik bir oturuş pozisyonu 200 NS ile de paralel bir görüntü çiziyor. Yani sportif bir sürüş deneyiminden ziyade rahatlık ve konfor ön planda tutulmuş görünüyor. Çıplak modelinden farklı olarak RS’de ön frende ABS opsiyonu, yaklaşık 1 beygirlik güç, 0,3 Nm tork artışı, full karenaj, çift projektörlü farlar, yeni stop lambası ve egzoz sistemi gibi ayrıntılar dikkatleri çekiyor.  Bajaj RS 200 Teste Açılmayacak!

Ekim başı itibariyle 10.990 TL’den satışa çıkarılan motosikletin bayilere beklenenden daha az sayıda ulaştığı bilgisini aldık.


Lansman’daki vites pedalı arızalı prototip modelden sonra, sizler için incelemeye sabırsızlandığımız RS200'ün hattan çıkan son halinde, gördüğümüz eksikliklerinin giderilip giderilmediğini, Türkiye yollarında nasıl bir performans sergileyeceğini, fiyat/performans oranını, NS 200’e ve rakibi RC 200’e göre ne gibi sürpriz değişikliklere gebe olduğu gibi bilgileri malesef, biz de sizler gibi test edemeyeceğiz. Sınırlı sayıda geldiğini anladığımız model hakkındaki yorumları, şimdilik sadece sahiplerinden dinleyebileceğiz gibi görünüyor...

İLGİLİ HABERLER
Bajaj Pulsar RS 200 Türkiye’ye Geliyor!Kuralkan Holding çatısı altında temsil edilen dünyanın en büyük motosiklet üreticileri arasında yer alan Bajaj....