Bautista'dan Etkileyici Performans

Bautista'dan Etkileyici Performans

GO&FUN Honda Gresini sürücüsü Alvaro Bautista, ilk antrenman turunda ikinci sırada; ikinci ve üçüncü antrenman turlarında ise üçüncü olarak performansıyla dikkat çekti.

22 Mart 2014 Yazı:Ahmet TEZCAN

Bautista bir kez daha çekişmeli bir antrenman turunun kahramanı oldu. İki günlük antrenmanlar boyunca etkileyici bir performans sergileyen sürücü, 1'55.240'lık en iyi zamanlamasıyla günü (21 Mart Cuma) üçüncü olarak kapattı.

 

Orta yumuşaklıkta lastiklere sahip olmasına rağmen Bautista, daha yumuşak lastiklere sahip olan sadece iki sürücünün -Aleix Espargaro ve Andrea Iannone- gerisinde kaldı.

 

Bautista, "Mutluyum çünkü orta yumuşaklıktaki lastiklere sahip olan sürücülerin en hızlısı benim. Ayrıca, motosiklet hakkındaki düşüncelerim son testler ile birlikte pozitife dönüyor. Kullanılmış lastikli motosikletin davranışlarını geliştirmemiz gerekiyor. Çünkü; 3 ya da 4 tur sonra, arka lastiğin performansı çok fazla düşüyor." dedi.

 

Ayrıca Honda Gresini sürücüsü şunları ekledi: "Bu durumu değiştirmek için önümüzde yarın (22 Mart Cumartesi) yapılacak bir antrenman turu daha var. Ekstra yumuşak lastikler kullanan sürücüleri geride bırakmak zor olacak; fakat, iyi bir başlangıç için elimizden geleni yapacağız. Daha yumuşak bir lastiğin, bir saniyenin 10/4'ü kadar bir avantaj sağladığını düşünüyorum."

İLGİLİ HABERLER
2016 Aprilia RS-GP Tanıtıldı!Alvaro Bautista ve Stefan Bradl, Katar testi öncesi 2016 RS-GP’yi tanıttı..
Bautista, 2014'te Podyumda Olabilmeyi UmuyorHenüz 20 Mart Perşembe günü, yani bugün Katar'da yapılan ilk antrenman turlarında ikinci sıraya yerleşen Alvar....
Testlerin Ardından Redding Mutlu, Bautista İse SorunluDün akşam sona eren MotoGP sezon öncesi testlerinde, GO&FUN Honda Gresini sürücülerinden çaylak Scott Redding ....
Bautista Katar'ın Tozunu AttırdıKatar testlerinin ikinci gününde, GO&FUN Honda Gresini sücürüsü Alvaro Bautista, MotoGP Katar testinin ikinci ....
REV’IT! Alvaro Bautista Ortaklığı Uzadı.2014 MotoGP sezonu için REV’IT! ve Alvaro Bautista ortaklığının devam edeceği açıklandı..