Bir Triumph Bonneville Daha Kameralara Yakalandı!

Bir Triumph Bonneville Daha Kameralara Yakalandı!

Triumph Bonneville serisinin bir üyesi daha kameralara yakalandı. İşte detaylar...

28 Temmuz 2015 Yazı:Ahmet TEZCAN

Yeni nesil Triumph Bonneville'in birkaç farklı versiyonunu görmüştük ki bu fotoğraftan sonra Bonneville ailesine bir üye daha eklenmiş oldu.


2014 Aralık ayında görüntülenen café-racer modeller ile başlayan ve sonrasında 2015 Temmuz ayının başında "bobber" modelinin dahil olduğu önceki resimlerde 2017 model motosikletlerden bir seri gözler önüne serilmişti. Bu saydığımız modellere temel oluşturacak bir model ise görüntülenmişti; ta ki 28 Temmuz'a kadar.


İngiltere'de test aşamasında kameralara yakalanan model, görünüşe göre daha yüksek özelliklere sahip olan café racer modellere göre daha küçük bir radyatöre ve beklenen T100'e sahip. Daha güçlü modellerde kullanılması beklenen 1100cc'lik motordan daha küçük kapasiteli, dolayısıyla daha az güçlü bir motora sahip olması da muhtemel. Bunun yanı sıra önde iki diske sahip olan diğer modellere kısayla bu modelin ön kısmında sadece bir disk mevcut.


Bir Triumph Bonneville Daha Kameralara Yakalandı!


Bu motosikletin küçük radyatörünü ve tekli diskini paylaşacak olan diğer model ise bobber. Bobber, normal Bonneville'de bulunan 180 derece krank milinin yerine daha az güçlü olan ikiz motoru ve 270 derecelik krank mili ile "Speedmaster" ve "Amerika" modellerini takip edecek gibi gözüküyor.


Küçük olmasına rağmen radyatör hala mevcut ve 2017 Bonneville serisinin geri kalanında olduğu gibi kısmen su soğutmalı olduğuna şüphe yok. Euro4 emisyon standartlarına güç kaybı olmadan uyması gerektiği için bu özellik kısmen daha fazla performans sağlayacaktır. BMW ve Harley-Davidson da aynı sebeplerden ötürü geleneksel hava soğutmalı motorları için su soğutmalı silindir kapakları tanıtmışlardı.


Bonneville'in diğer versiyonları ile karşılaştırıldığında bu prototip, daha eski motosikletlerin bir replikası olmak için daha az çaba sarf ediyor. Alaşım jantlar modern bir tasarıma sahipken egzoz da diğer modellerinkine göre daha az retro görünümünde. Grenaj açısından ise çamurluklar ve yan paneller eşsiz bir görünüme sahip ve daha az retro izi taşıyor.


Triumph'ın websitesi göz önüne alındığında mevcut hava soğutmalıtüm Bonneville'lerin 2016 model olarak geçtiği görülüyor; bu yüzden bu motosiklete 2017 serisinin bir üyesi diyebiliyoruz. 2017'nin girişi ile birlikte Euro4 uyumluluğu ve ABS zorunluluğu sebebiyle tüm Bonnie serisi yeni modeller ile değiştirilecek.

İLGİLİ HABERLER
Triumph T100’ün Custom HikayesiDaha önce de dergimizde yarattığı custom motosikletleri ile yer almış olan Serkan Ünverdi yeni yaptığı Triumph....
Custom Ruhu Ateşleyen 2017 Triumph Bonneville Bobber!Triumph, Bonneville ailesini 2017 Triumph Bonneville Bobber ile genişletiyor. .
2017 Triumph Street Cup – Intermot 20161960’ların İngiltere’sinde caddelerde dolaşmaya başladığından beri Cafe Racer’lar, motosiklet tutkunlarını büy....
2017 Triumph Bonneville T100 ve T100 Siyah – Intermot 2016900cc varyantlarını tamamlayan yeni seri içerisinde, Bonnie modelini biraz daha cafe racer tarzında tercih ede....
Guy Martin Kara Hız Rekoru Eylül'e Ertelendi! .
Triumph ve Guy Martin’den 441.3 Kilometre ile Hız Rekoru! Hızlı ve başarılı yarışçı Guy Martin, Triumph Infor Rocket Streamliner ile dur durak bilmeden rekor girişimi ö....