BMW , Berlin’de Boksör motorlu 500000. GS Motosikletini Üretti

BMW , Berlin’de Boksör motorlu 500000. GS Motosikletini Üretti

19 Mart itibariyle BMW Berlin fabrikası, yere paralel düz-çift silindirli 500000. GS serisi modelini üretim bandından çıkardı, ve bu şanslı motor da R 1200 GS oldu .

20 Mart 2014 Yazı:Moe

1969’dan beri Berlin-Spandau fabrikasında dünya pazarına motosiklet üreten BMW , 1980’den itibaren de boksör motorlu GS serisi motosikletler üretmeye başladı . Bu motosiklet üretildiği günden itibaren sürücülerine uzun soluklu geziler , hatta dünyanın bilinmeyen uçlarına seyahatler yapmaları için adeta bir ilham kaynağı oldu.

BMW , Berlin’de Boksör motorlu 500000. GS Motosikletini Üretti 

1980 ‘ de BMW Motosiklet , R80 G/S modelini iki kullanım amacı için birden piyasaya sürdü : Cadde ve Offroad . R80 G/S ‘deki zamanının 798cc’lik ve 50 beygirlik son teknoloji motor bloğu , 34 yıl içinde  1170cc’lik ve 125 beygir gücündeki R 1200 GS enduro modeline evrim geçirmiş oldu . Bunun  yanı sıra günümüzün GS’leri teknoloji harikası amörtisör ve elektronik sistemleriyle donatılmış durumda .Bunlara örnek olarak ABS , çekiş kontrol sistemleri , yarı aktif elektronik süspaniyonlar örnek verilebilir.  Bu devamlı ve istikrarlı teknoloji gelişimi , boksör motorlu BMW GS motorlarının dünya çapında en çok satan enduro motosikleti olmasının şüphesiz ki en büyük sebeplerinden biri . BMW ile özdeşleşmiş olan boksör motorun çalışma prensibini merak ediyorsanız , aşağıdaki boksör motorun montaj ve dinamik animasyon videosu size yüksek ölçüde yardımcı olabilir :


 

 

BMW Motosiklet başkanı Stephan Schaller ; “ Sokak , offroad ve günlük sürüşün ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiği R 80 G/S modeli ile BMW Motosiklet enduro adında yeni bir tür ortaya çıkardı . Boksör motorlu GS ise bu segmentle eşanlamda anılır durumda . Gs modellerindeki bu motor bloğunun inanılmaz yetenekleri –sürüş dinamiği , offroaddaki yeteneği , konfor , dayanıklılık – sürekli olarak beslenmiş ,geliştirilmiş ve başarılı bir şekilde diğer modellerimize de aktarılmıştır. ” şeklinde açıklamalarda bulundu.

BMW Motosiklet Berlin Fabrika’sı müdürü Marc Sielemann ise , kendi fabrikalarında bu efsanevi modeli üretebilmenin büyük bir ayrıcalık olduğunu ve GS modelinin 500000 adetlik üretiminin motosiklet üretiminde bir köşetaşı olduğunu belirtti .

 

BMW , Berlin’de Boksör motorlu 500000. GS Motosikletini Üretti

İLGİLİ HABERLER
BMW’den Kaza Anında Otomatik Acil Çağrı Sistemi! Modern teknolojiyi, modellerinde oldukça aktif olarak kullanan Alman Devi BMW’den bir yenilik daha geliyor. BM....
BMW’den 2016 Stunt G310! BMW Motorrad, Güney Amerika’nın en büyük motosiklet show’unda gerçekleşen BMW Stunt G310 konseptinin dünya prö....