BMW R nineT

BMW R nineT

BMW 90. yılını kutlamak için Munih'te gerçekleştirdiği etkinlikte R nineT modelini tanıttı.

17 Ekim 2013 Yazı:Batuhan Emrem

Dolu dolu iki tekerlek ile geçen 90 yıl ve başlangıcından bugüne kaliteten ödün vermeyen motosikletler; BMW, markanın merkezi olan Münih'te gerçekleştirdiği kutlama etkinliğini yapmakta haksız değil. Elbette bu özel günü yepyeni ve özel bir modelle daha da sembolik hale getirmek oldukça güzel, bu güzel fikrin sonucunda da yeni R nineT bizleri selamlıyor.

 

BMW R nineT

 

Bavyeralı firmanın 90. yılını kutlamak için yeni bir model çıkartacağı haberi uzun süredir kulağımıza geliyordu, hatta bu yeni motosikletin bazı görselleri bile yayınlanmıştı ancak kendisini apaçık şekilde görebilmek nihayet bu etkinlik sonucunda mümkün oldu.

 

1923 yılında R32 ile başlayan macera 90. yılında da büyük bir basamak daha atlayarak devam ediyor. R nineT genel tasarımıyla o ilk R32 havasını yakalamaya çalışmış. BMW bu şekilde motosikletin klasik ve Café-Racer ruhuna sahip olmasını amaçlayarak daha çok kişiselleştirilebilen bir model yaratmaya çalışmış. Bu yüzden motosikletle birlikte yaratılan birçok aksesuar ve kişiselleştirme seçenekleriyle müşterilerin kendi motosikletlerini yaratmaları mümkün.

 

BMW R nineT

 

R nineT tasarım olarak daha çok Café-Racer kostümü giydirilmiş bir R 1200R gibi duruyor. Telli jantları, yuvarlak tek farı ve kuyruk yapısıyla R nineT her ne kadar klasik bir hava yaratsa da BMW onu “neo-retro” bir motosiklet olarak tanımlamak yerine “yeni tür” bir naked model olarak tanımlıyor.

 

R nine T'nin fiyatı henüz BMW tarafından açıklanmış değil ancak tahminler kendisine çok benzeyen R 1200R'den biraz daha pahalı olacağı yönünde.

BMW R nineT

 

İLGİLİ HABERLER
İki Yeni BMW R nineT Modeli mi Geliyor? Amerika’da BMW R nineT Pure ve BMW R nineT Racer olarak iki değişik versiyonu ile R nineT modeli çoğalıyor. .
2016 BMW R nineT Scrambler'ın Videoları Yayınlandı2016 BMW R nineT Scrambler'ın detaylı bir şekilde görülebildiği birkaç video yayınlandı..
BMW R nineT Scrambler EICMA'ya Gelebilir!BMW R nineT Scrambler, 19-22 Kasım 2015 tarihleri arasında İtalya/Milan'da düzenlenecek olan 2015 EICMA fuarın....
BMW'den Bir Satış Rekoru Daha!BMW Motorrad, 2015 yılının ilk 6 ayında yeni bir satış rekoruna imza attı. Detaylar için okumaya devam edin....
En iyi 5 Özel Yapım BMW R SerisiBMW, R serisinin 90. yıldönümünü R nineT ile kutlarken, modifiye R'lar yine yılın gözdeleri haline geldi. .
Urban Motor’dan BMW R NineTSon zamanların en cüretkar çıkışı BMW R NineT’nin oldu. Almanların dahili modifiye seçenekleri sunan çıplak bi....