BMW Yeni Satış Rekoruna Doğru Gidiyor!

BMW Yeni Satış Rekoruna Doğru Gidiyor!

İlk altı aylık satış rakamlarını açıklayan Alman devi, yeni satış rekoru yolunda...

11 Temmuz 2016 Yazı : Alişan Fidan

Bmw bu yılın ilk yarısındaki satış rakamlarını açıkladı ve verilere göre Alman üretici yeni bir satış rekoru yolunda hızla ilerliyor. BMW’nin açıkladığı rakamlara göre bu yılın ilk altı ayı içinde 80,000 adet motosiklet satılmış ve bu zaten marka için bir rekor demek.

  

Net rakam vermek gerekirse 2016 yılında bugüne kadar geçen yıl bu zamandakine oranla %3 artışla 80,754 motosiklet satılmış. Tam 13,792 adetle Almanya, şaşırtmayarak BMW için en büyük pazar alanı oldu.

 


BMW Yeni Satış Rekoruna Doğru Gidiyor!


Özellikle İspanya’da olmak üzere (+%22,6), İtalya (+%6,9) ve Fransa’da (+5,6) büyük satış artışı yakalanmış. BMW ayrıca İspanya, Avusturya, Belçika, Hollanda, Rusya, Brezilya ve Güney Afrika’da 500cc+ klasmanında lider durumda.

 

BMW’nin Satış ve Marketing Başkanı Heiner Faust bu konuyla ilgili şu sözleri kullandı: “Haziran 2016 itibari ile dördüncü altı aylık hedefimizi gerçekleştirmiş ve 80,000’den fazla motosikleti müşterilerimize teslim etmenin gururunu yaşıyoruz. Bu pozitif rakamların ışığında bu yıl başka bir satış rekoru daha kırmayı planlıyoruz”

 

BMW R1200GS şu an Dünya üzerinde BMW’nin en çok sattığı model ve firmanın yıl içindeki tüm satışlarının %17’lik bir kısmını kapsıyor. Yine buna benzer bir motosiklet olan BMW R1200GS Adventure modeli ise Alman üreticinin satış rakamlarının %14.5’luk kısmını üstlenmiş.

 

Adventure modelleriyle beraber ele alındığında GS modelleri BMW’nin %44.5’luk satış oranını sırtlamış. Bu Adventure-Touring sürücülerinin Alman üreticiye olan sadakatini de gösterir nitelikte bir rakam.

 

BMW Motorrad’ın diğer en çok satan motosikletleri ise: S1000XR (%6.7), S1000RR (%6.5) R1200RT (%6.3) ve R nine T (%5,7).

 


BMW Yeni Satış Rekoruna Doğru Gidiyor!


Heiner Faust rakamları gösterdikten sonra sözlerine şöyle devam etti: “Artan rekabet şartlarına rağmen R1200GS ve Gs Adventure modelleri hala piyasada büyük söz sahibi. Tüm diğer yeni modellerimiz ise alanlarında çok iyi satış rakamları yakalıyorlar. Spor modellerimizden S1000XR ve S1000RR satış rakamlarımızda ilk defa üçüncü ve dördüncülüğe yükseldiler. Bu ikisini C50 Maxi Scooter modelimiz takip etti ve müşterilerimiz arasında çok tutulduğunu söyleyebilirim.”


Alman üretici, Eylül ayında piyasaya çıkacak R Nine T Scrambler ile satışlarının yükselen grafikte devam edeceğini öngörürken, bu yükselişi genç nüfusa hitap edecek G310 modeli ile Ekim ayında tepe noktaya taşıma niyetinde.

 

İLGİLİ HABERLER
Enduro’da Sınıfının İlki: 2017 BMW G 310 GS’e Yakın Bakış!2017 BMW G 310 GS, sınıfının bir ilki olarak Enduro segmentine imzasını atıyor ve böylece G 310 GS sınırsız ma....
2016 EICMA Fuarı’nda BMW Motorrad Modelleri!2016 EICMA Fuarı’na sayılı günler kala, BMW Motorrad’tan fuarda çıkabilecek modeller hakkında açıklama geldi. ....
BMW Motorrad Brezilya'da Motosiklet Üretimine BaşladıBMW Motorrad ilk defa yatırımın tamamını kendi yaptığı Almanya dışında bir ülkede Brezilya'da motosiklet üretm....
2017 BMW G310GS Eicma Fuarında Tanıtılacak Mı?Geldi, geliyor denilen BMW G310GS'in Milano Eicma Motosiklet Fuarı'nda önümüzdeki ay başında tanıtılması bekle....
BMW Motorrad, BMW S 1000 XR ile Yine Beyaz Perdede!BMW Motorrad, aksiyon dolu “Resident Evil: Final Chapter” da bu kez BMW S 1000 XR ile sahnede, kullanan ise “R....
Geleceğe Bir Bakış: BMW Motorrad Vision Next 100 “İkonik Etkiler, BMW Group Gelecek Deneyimi” Los Angeles sergisinde ortaya çıkan konsept model BMW Motorrad Vi....