Bobber Triumph Bonneville Kameralara Yakalandı!

Bobber Triumph Bonneville Kameralara Yakalandı!

Triumph Bonneville'in bobber versiyonu, İspanya'da test edilirken görüntülendi. İşte detaylar...

10 Temmuz 2015 Yazı:Ahmet TEZCAN

Triumph'ın Bonneville modelinin bobber versiyonu, firmanın İspanya'daki geliştirme tesisinin yakınlarında kameralara yakalandı.

Bobber Triumph Bonneville, sıvı soğutmalı paralel ikiz ve 1100cc civarında olacağı inanılan motoru ile mevcut Bonnie'nin 865cc'lik hava soğutmalı ikiz motorundan önemli ölçüde daha güçlü olacak. Motorun ürettiği gücün 69 beygirden 100 beygir civarına yükselmesi bekleniyor.

Bobber, Triumph'ın sıvı soğutmalı motor dahil ederek ürettiği yepyeni model ailesinin bir üyesi. Ayrıca Triumph; tel jantlı T100, cafe racer tarzı Thruxton, Scrambler ve taban modeli için de değişikliğe gidecek. Geçen yıl kameralara yakalanan, ters çatallara, Brembo kaliperli ikiz diskli frenlere ve 1100cc'lik aynı motora sahip yeni spor cafe racer'ı da unutmamak gerek.


Bobber Triumph Bonneville Kameralara Yakalandı!


Yeni motorun ikiz silindirlerinde klasik bir görünüm sağlayan kanatlar hala mevcut fakat motosikletin büyük radyatörü, soğutmanın su ile yapıldığını gösteriyor.

Tek kişilik selesi ve maşa dizaynı, motosikletin sert kuyruklu bobber görünüşüne katkıda bulunuyor.

Borudaki bağlantı noktasının üzerindeki koruma, düz bir sistem görüntüsü oluştururken egzoz, motorun altında bulunan katalitik dönüştürücüye yönlendiyor.

Makine üretime hazır gibi gözükse de 2017 model olması bekleniyor. Yeni Bonneville serisinin diğer versiyonlarının ise 2016 yılında üretilmek üzere 2015 son baharında görücüye çıkması bekleniyor.

Bonneville, Speed Triple ve Tiger Explorer'ın da dahil olduğu Triumph'ın büyük 2016 üretiminin bir parçası.

İLGİLİ HABERLER
Triumph T100’ün Custom HikayesiDaha önce de dergimizde yarattığı custom motosikletleri ile yer almış olan Serkan Ünverdi yeni yaptığı Triumph....
Custom Ruhu Ateşleyen 2017 Triumph Bonneville Bobber!Triumph, Bonneville ailesini 2017 Triumph Bonneville Bobber ile genişletiyor. .
2017 Triumph Street Cup – Intermot 20161960’ların İngiltere’sinde caddelerde dolaşmaya başladığından beri Cafe Racer’lar, motosiklet tutkunlarını büy....
2017 Triumph Bonneville T100 ve T100 Siyah – Intermot 2016900cc varyantlarını tamamlayan yeni seri içerisinde, Bonnie modelini biraz daha cafe racer tarzında tercih ede....
Guy Martin Kara Hız Rekoru Eylül'e Ertelendi! .
Triumph ve Guy Martin’den 441.3 Kilometre ile Hız Rekoru! Hızlı ve başarılı yarışçı Guy Martin, Triumph Infor Rocket Streamliner ile dur durak bilmeden rekor girişimi ö....