Castrol Power1’den Yepyeni Trizone Teknolojisi!

Castrol Power1’den Yepyeni Trizone Teknolojisi!

Türkiye madeni yağ pazarının lider markası Castrol, Power1 ile dev motosiklet markalarının tercihi olmayı sürdürüyor.

31 Temmuz 2013

Kontrollü güç, performans ve kalite arayan motosiklet tutkunlarının ilk tercihi olan Power1 içerdiği özel moleküller ile ister 4 zamanlı ister 2 zamanlı olsun tüm motosikletlerin kalbini her zaman temiz tutuyor. Ülkemizde BMW - Motorrad,  Harley Davidson, KTM ve Ferco Motor  (Vespa, Piaggio, Gilera, Aprilia, Moto Guzzi , Derbi) gibi önde gelen markaların tercihi olan Power1 özellikle yeni nesil 4 zamanlı motorlar için geliştirdiği Trizone teknoloji ile dikkat çekiyor.

 

Castrol’ün yüksek performans sunan motosiklet motorları için özel olarak geliştirdiği Trizone teknolojisi ile tüm 4 zamanlı motorların 3 farklı bölgesinin farklı gereksinimleri Castrol Power1 ile çözümleniyor. Motor, debriyaj ve dişliler için geliştirilen Castrol Power1 madeni yağları ile motosiklet tutkunları hem en iyi performansı hem de gerekli korumayı sağlamış oluyor. Diğer motosiklet yağlarına kıyasla daha hızlı ivmelenme gücü ve 100km/h hıza daha kısa mesafede ulaşma fırsatı sunan Castrol Power1 bu sayede motosiklet kullanıcılarını ulaşmak istedikleri noktaya kontrollü güç ile götürmüş oluyor.

 Castrol Power1’den Yepyeni Trizone Teknolojisi!

Trizone Teknolojisi Hakkında!

 

Otomobil motorunun aksine 4 zamanlı motosiklet motoru; motorun, debriyajın ve dişli bölgelerinin bir arada olduğu ve aynı yağı kullandığı kompakt bir sisteme sahiptir. Otomobil motorunda üç bölge, belirli yağlar kullanılarak motor ve dişli kutusu ile ayrılır. İdeal 4 zamanlı motosiklet yağı motosikletin tüm üç bölgesinde farklı gereksinimleri karşılamalıdır. Kısacası yüksek performanslı 4 zamanlı motosiklet motoru, kullandığı motor yağı için pek çok zorluklar oluşturmaktadır. İşte bu yüzden yüksek termal kararlığa sahip Trizone teknolojisi ile geliştirilen Castrol Power1 kullanıcılarının motor yağları kolay buharlaşmaz, yağ tüketimleri artmaz ve koruma seviyeleri asla düşmez. Kontrollü güç arayanlar Castrol Power1 ile yollara gözleri arkada kalmadan çıkarlar.

İLGİLİ HABERLER
Selçuk Bektaş Yarışa Veda EttiCastrol KTM Dakar Team yarışçısı Selçuk Bektaş geçirdiği kazanın ardından yarıştan çekilme aldı. .
Bektaş ve Özkaplan Geceyi Çölde GeçirdilerDakar’da ülkemizi temsil eden yarışçılarımız Koray Özkaplan ve Selçuk Bektaş 5. etapta geceyi çölde geçirmek z....
Dakar 2015 4. Gün: Serkan Daha Da İyiDakar’ın dördüncü günü Chilecito - Copiapo arasında gerçekleşti. .
Dakar 2015 3. Gün: Yola Devam EdiyoruzDakar’ın üçüncü günü San Juan ve Chilecito kenteleri arasındaki 220 kilometrelik etapta gerçekleşti. .
Castrol ve Triumph, Dünya Rekoru Peşinde! Castrol, Triumph ile birlikte “Dünya Kara Hız Rekoru”nu kıracak yeni bir motosiklet geliştirmek üzere ortak ça....
Triumph Castrol Rocket Hız Rekorunun PeşindeTriumph hız rekorları dünyasına Castrol Rocket ile girmeye hazırlanıyor. 2 adet turbo motora sahip bu roket sa....