Colin Edwards'ın FTR Şasi Endişesi

Colin Edwards'ın FTR Şasi Endişesi

Colin Edwards; 2014 MotoGP Dünya Şampiyonası'na, İngiliz tasarımı ve yapımı bir FTR şasisi ile katılmasının muhtemel olmadığını dile getirdi.

08 Mart 2014 Yazı:Ahmet Tezcan

Bir resmi liste, Edwards ve takım arkadaşı Aleix Espargaro'nun yeni bir açık kategoriye "Forward Yamaha" ile girdiğini duyurdu ve Texas'lı Edwards; MCN'e, şu anda bir FTR şasisi deneyeceğini ve bu şasiyle yarışacağını öngörmediğini belirtti.

FTR; Forward Racing açık sınıf projesini, şasi -ekstra yakıt, ekstra motor ve daha yumuşak lastikli 2013 Yamaha YZR-M1 prototipi- sağlamak amacıyla imzaladı. İki kez Dünya Süperbike şampiyonu olan Edwards MCN'e: "Yorum yok ama söyleyebileceğim tek şey suların bulanık olduğu. Buna sahip olmak güzel olabilirdi fakat şu an unutulmuş durumdayım çünkü bunun üzerine oynayamam. Belli ki bu tek projemizdi fakat biraz sorun olduğunu düşünüyorum. Şu anda sert bir kayanın arasında sıkışıp kalmış gibiyim. Yapabileceğim tek şey bunu boş verip, elimizdekilere odaklanmak."

Colin Edwards'ın FTR Şasi Endişesi

Edwards'ın dediklerine göre, bir FTR şasisi test etmesinin muhtemel olmadığını; İngiliz şasi uzmanı ve Forward yönetimiyle Edwards arasında çamurlu suların olduğunu biliyoruz.

Daha önce Simone Corsi ve Mattia Pasini için anlaşıldığı gibi ve Forward Racing'in FTR'ın Moto2 şasisini artık kullanmamasına rağmen FTR yeni bir MotoGP şaşisi üzerinde çalışmakta ısrarcı.

Edwards, Malezya'daki Sepang pistinde yapılacak olan iki Forward Yamaha testinde FTR şasisini değerlendirmeyi istedi. 40 yaşındaki sürücü, Yamaha YZR-M1 performansı üzerinde mücadele ederken, takım arkadaşı Aleix Espargaro'nun gölgesinde kaldı.

Colin Edwards'ın FTR Şasi Endişesi

FTR şasisine bir alternatif getirilmez ise ne yapacağı Edwards'a sorulduğunda, "Gidip bir demir testeresine yatırım yapacağım, FTR mucize bir paketle gelmediği sürece gidebildiğimiz kadar kaçmalıyız. FTR ile geçen yıl ne elde ettiğimizi gördüm. Bir köşeye çekilebilirdim ya da def olabilirdim ama Sepang'ta tam 5 kez test ettim fakat her turda aynı tur süresini yakaladım. Bırakırım, şu an köşeme bakıyorum. Nereye gideceğimi biliyorum fakat gideceğim yer beni istiyor diyemem. Aleix kolay kolay frenlemiyor ve köşelere agresif bir gidişi var fakat dönüş için biraz ağırlığa ihtiyacı olduğunu anladı. Tarzlarımız farklı ve ben henüz adapte olamadım." dedi.

Edwards, 2014 hazırlıkları nedeniyle, şu an 3 gece/gündüz testi için Losail International Circuit'te bulunuyor.

İLGİLİ HABERLER
Rossi, Texas Tornado Boot Kampı’nda…Evet, Rossi kampta fakat bu sefer değişik bir amaçla gittiği farklı bir kampta. Rossi, gittiği kampta hem dinl....
MotoGP: Red Bull Indianapolis Grand Prix Sıralama SonuçlarıBu sene yenilenen zemini ile daha akıcı ve izlenmesi daha zevkli bir pist haline getirilen Amerika-Indianapoli....
Colin Edwards 2014’ün Sonunda MotoGP’yi BırakıyorŞuanda MotoGP’deki en yaşlı sürücü olan 40 yaşındaki Amerikalı, 13 Nisan’da kendi evinde yapılacak olan Austin....
Katar'da, 'Forward' RüzgârıKatar Losail International Circuit'te gerçekleşen 3 günlük MotoGP sezon öncesi testlerinde, zirve adamı Aleix ....