Dani Rivas ve Bernat Martinez Hayatlarını Kaybetti

Dani Rivas ve Bernat Martinez Hayatlarını Kaybetti

Dani Rivas ve Bernat Martinez dün Laguna Seca'da yapılan MotoAmerica yarışının ilk turunda birkaç motosikletin karıştığı zincirleme kazada hayatlarını kaybettiler.

21 Temmuz 2015 Yazı:Alişan Fidan

Dünya Superbike Şampiyonası'nda Superbike ve Superstock 1000yarışlarının kombine edildiği bir yarışta bu iki pilot, yarışın ilk turunda ortalama190 km/s hızla dönülen bir virajda toplamda beş motosikletin karıştığı bir kazageçirdiler.

35 yaşındaki Bernat Martinez daha önceden Bimota için Moto2sınıfında yarışıyordu. Kazadan hemen sonra ambulans ile Monterey hastahanesinekaldırılan Martinez ağır yaraları sebebiyle kaldırıldığı hastahanede hayatınıkaybetti.

27 yaşındaki Daniel Rivas Fernandez normalde MCE İngilizSuperbike Şampiyonasında MQ Yarış Takımı ile yarışıyordu. Pistten helikopterlealınarak Salinas'ta bulunan bir hastahaneye kaldırılan Rivas da ağır yaralarısebebiyle kaldırıldığı hastahanede hayatını kaybetti.

Organizatörler yaptığı açıklamada, MotoAmerica'nın organizatörüolan Wayne Rainey'in şuanki önceliklerinin Dani'nin ve Bernat'ın ailelerininacılarını biraz olsun hafifletmek için gereken her türlü desteği vermekolduğunu söyledi. 


Ayrıca Wayne Rainer üzüntüsünü şu sözlerle açıkladı:

"Hissettiklerimizi kelimelerle açıklamak çok zor. İlkolarak pilotların ailelerine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz. MotoAmericaailesi olarak ailelere verebileceğimiz tüm desteği sağlayamaya çalışacağız. Bukazada kaybettiğimiz pilotlarımızı unutmayacağız ve dualarımız her zamanonlarla olacak." dedi. 


Motoron dergisi ailesi olarak biz de pilotların ailelerine, yakınlarına vesevenlerine başsağlığı ve sabır diliyor, üzüntülerini paylaştığımızıbelirtiyoruz.


Kazanın Youtube'a eklenmiş bir videosunu aşağıda görebilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER
Monza Rally Show 2016’nın Galibi MotoGP Yıldızı Valentino Rossi! Monster Energy Monza Rally Show’da beşinci zaferine imza atan Rossi, 2016 organizasyonlarında da birinci olara....
MotoGP: Misano Yarış Sonuçları 2016 MotoGP sezonunda kazanan sekizinci farklı yarışçı Misano raundunda Dani Pedrosa oldu. .
2017-18 Sezonu için Kesinleşen MotoGP Transferleri! Evet, 2016 MotoGP sezonunun yarılamamıza iki yarış kala, MotoGP yarışçılarının transfer haberlerinin ardı arka....
MotoGP: Mugello Yarış Sonuçları22 Mayıs 2016 Pazar günü koşulan yarışta damalı bayrağı ilk sırada gören isim Jorge Lorenzo oldu. İkinci sırad....
Pedrosa, 2018’e Kadar Honda ile Devam! Dani Pedrosa, Honda ile kontratını iki sene daha uzatarak, Yamaha’ya geçiş yapacağı haberlerine böylece son ve....
MotoGP: Le Mans Yarış Sonuçları2016 MotoGP Şampiyonası'nın 5.ayağı olan Fransa GP'sini birinci sırada tamamlayan isim Jorge Lorenzo oldu. İki....