Ducati 2014 Sezonu İçin “Açık Sınıf” Opsiyonunu Seçti

Ducati 2014 Sezonu İçin “Açık Sınıf” Opsiyonunu Seçti

3 günlük Sepang testlerinin ardından Ducati ,2014 Motogp Dünya şampiyonasında “Açık sınıf” dalında yarışacağını açıkladı.

05 Mart 2014 Yazı:Moe

“Fabrika Takımı” klasmanından “Açık Sınıf” a geçen takım, yeni sezonda yarış başı 20 litre yerine artık 24 litre yakıt kullanabilecek. Buna ek olarak, sezon boyunca 12 motor bloğu kullanabilecek olan Ducati, sezon içerisinde de motorunu geliştirebilme hakkına sahip olacak.

 

Açık takım olarak Ducati, ayrıca Bridgestone un sadece bu sınıf için ürettiği ekstra yumuşak hamurlu lastiğinden de faydalanacak. Açık sınıf takımları için test imkanları da oldukça cömert, seçilen pistte 14 gün içinde yarış olmadığı sürece ,istenilen yer ve zamanda testler önümüzdeki sezon Magneti Marelli yazılımı ve donanımı ile gerçekleştirebilecek.

 

Ducati 2014 Sezonu İçin “Açık Sınıf” Opsiyonunu Seçti

 

Fabrika takımları ise sezonda 5 motor bloğu kullanma hakkında sahipler ve aynı sezon boyunca motorlarını daha fazla geliştirme imkanına sahip değiller. Ducati sezon öncesi testlerinde Desmosedici GP14 ün hem Fabrika hem de Açık sınıf versiyonlarını deneme şansı buldu,ancak bugüne kadar bu iki versiyonun kıyaslanması hakkında çok ketum bir tavır takındılar.

 

Açık sınıf seçimini ilan ettikten hemen sonra Ducati Corse Genel Müdürü Luigi Dall’lgna şu yorumlarda bulundu :

“Yeni teknik düzenlemeleri dikkatlice çalıştık ve bizim durumumuzda Açık sınıfın Ducati için en uygun seçenek olacağına karar verdik.Rekabet edebilmemiz için bu yıl ,sezon boyunca motosikletimizi geliştirmemiz gerekiyor ve Fabrika klasmanı bu konuda çok sınırlayıcıydı.Magneti Marelli ve Dorna’nın sağlayacağı elektronik pakete güvenimiz tam.Motorların temel fonksiyonlarının yeniden yapılandırılabileceğine eminiz.”

 

Ducati 2014 Sezonu İçin “Açık Sınıf” Opsiyonunu Seçti

 

İLGİLİ HABERLER
2017 Ducati Scrambler Desert Sled & Scrambler Cafe RacerDucati’nin yayınladığı saniyelik videolar, yeni 2017 Ducati Scrambler Desert Sled’in ve Cafe Racer’ın EICMA’da....
2016 – 2017 Ducati XDiavel Modeller, Amerika’da Geri Çağırılıyor!Yaşanan mekanik bir problemden ötürü geri çağırılan 7 Temmuz 2015 ve 22 Haziran 2016 tarihleri arasında üretil....
Intermot 2016 Fuarında Sergilenen Tüm Yeni Modellerin VideolarıTüm yeni modellerin firmalar tarından yayınlanmış videolarını sizler için tek bir sayfada derledik. .
Kendi Ducati Motosikletini Kendin Tasarla ! .
2017 Ducati SuperSport Köln'de Tanıtıldı – Intermot 2016 2017 Ducati SuperSport, “Her Gün Daha Fazla Spor” sloganıyla iddialı bir şekilde günlük kullanıma uygun spor m....
Karşımızda 2017 Ducati Monster 821, Multistrada 1200S ve Panigale 1299...İtalyan marka, tutkunları için 2017 Monster 821, Multistrada 1200S ve Panigale 1299 modellerini duyurdu..