Ducati Bu Sezon MotoGP’de Kullanacağı Motorları Tanıttı

Ducati Bu Sezon MotoGP’de Kullanacağı Motorları Tanıttı

Ducati, 10 Mart Pazartesi sabahı Münih’te gerçekleşen Audi Grup seremonisinde Cal Crutchlow ve Andrea Dovizioso’nun 2014’te yarışacağı motosikletleri gözler önüne serdi.

11 Mart 2014 Yazı:Moe

Desmosedici GP14’ün bu seneki versiyonunda yeni mat renkler ve geçen seneye göre yan karenajlarda daha fazla beyaz hakim. Crutchlow’un 35 numarası kendiyle ve kaskıyla özdeşleşmiş şekilde parlak sarı-yeşil,Dovizioso’nun 4 numarası ise beyaz renkte motorların üzerinde yerlerini alacak.

2003’te MotoGP’ye girdiğinden beri ilk defa podyum görmeden bir sene geçiren Ducati,bu sene çok büyük değişikliklere gitti : En iyi “uydu takımı” sürücüsü Cal Crutchlow takıma kazandırıldı, Gigi Dall’lgna Ducati Corse Genel Müdürü olarak başa getirildi ve son olarak da Fabrika sınıfından “Açık sınıf”a geçti.

Ducati Bu Sezon MotoGP’de Kullanacağı Motorları Tanıttı

Geçen sene 4 kez podyuma çıkmayı başaran İngiliz Cal Crutchlow:”Bu sene podyumlarda yer alabiliriz,Ducati bunu daha önce yapmıştı.Bence kendimizi de izleyenleri de şaşırtacak bir sezon olacak.İki farklı pistte 3 test yaptık ve Andrea’nın Sepang’taki geçen sene elde ettiği tur zamanları ile test tur zamanlarını karşılaştırırsanız muazzam bir fark göreceksiniz.Yine de gerçekçi olalım, ilk dört sürücü(Marquez,Dani,Lorenzo,Rossi) ile yarışmak biraz zorlu olacak ama neler olacak asla bilemezsiniz elbette.Bizim motorumuzun belli pistlerde özellikle potansiyelini ortaya çıkaracağını düşünüyorum.Şuanda durumumuzun göründüğümüzden daha iyi olduğunu hissediyorum.Ancak rekabetçi olabilmek için sadece bir iki yarış için değil  her hafta motoru biraz daha geliştirmemiz gerekiyor, şuan elimizde çok iyi bir avantaj var.”

Ducati Bu Sezon MotoGP’de Kullanacağı Motorları Tanıttı

Ducati’nin geliştirmeye açık,aynı yazılımla daha fazla yakıt yakımına ve 12 motor değişikliğine müsaade eden açık sınıfa geçmesi hakkında ise İngiliz sürücü:“Hedefim Ducati’yi arka sıralardan tekrar ön sıralara çıkarmak.Açık sınıfa geçmek bizim motoru geliştirmemiz konusundaki tavrımızı ve felsefemizi değiştirmedi.Ancak bu bizim için ve Gigi(Dall’lgna) için motoru geliştirebilmek adına bir şans.Ducati’nin arzu ettiği,ihtiyacı olduğu ve hak ettiği sonuçları alabilmek için %100 verimle çalışıyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.

Crutchlow ve Dovizioso yeni renkleri ile ilk defa 20 Mart’ta Katar’da motosikletlerinin üzerinde olacaklar.

İLGİLİ HABERLER
2017 Ducati Scrambler Desert Sled & Scrambler Cafe RacerDucati’nin yayınladığı saniyelik videolar, yeni 2017 Ducati Scrambler Desert Sled’in ve Cafe Racer’ın EICMA’da....
2016 – 2017 Ducati XDiavel Modeller, Amerika’da Geri Çağırılıyor!Yaşanan mekanik bir problemden ötürü geri çağırılan 7 Temmuz 2015 ve 22 Haziran 2016 tarihleri arasında üretil....
Intermot 2016 Fuarında Sergilenen Tüm Yeni Modellerin VideolarıTüm yeni modellerin firmalar tarından yayınlanmış videolarını sizler için tek bir sayfada derledik. .
Kendi Ducati Motosikletini Kendin Tasarla ! .
2017 Ducati SuperSport Köln'de Tanıtıldı – Intermot 2016 2017 Ducati SuperSport, “Her Gün Daha Fazla Spor” sloganıyla iddialı bir şekilde günlük kullanıma uygun spor m....
Karşımızda 2017 Ducati Monster 821, Multistrada 1200S ve Panigale 1299...İtalyan marka, tutkunları için 2017 Monster 821, Multistrada 1200S ve Panigale 1299 modellerini duyurdu..