Egzotik Bienville Legacy

Egzotik Bienville Legacy

Amerikan dizayn şirketi olan The Bienville Legacy, 1650cc’lik Motus MV4 yarış arabası motorunu, kendi konsept motosikletiyle birleştirdi.

08 Temmuz 2015 Yazı:Doruk Kurtoğlu

 

Konsept motosikletlerle adını duyuran The Bienville Legacy, yeni dizaynlarıyla adından sıkça bahsettireceğe benziyor. 185 beygirlik 1650cc’lik Motus MV4 yarış arabası motoruna süpersarj ekleyerek 300 beygirin üzerinde güce sahip olan motor, görünümüyle de görenleri kendisine hayran bırakıyor.

 

Egzotik Bienville Legacy


Görünüşü itibariyle yaya benzeyen bu sıra dışı şaheserde, karbon fiber olmayan bölümlerde titanyum kullanılmış. Kendine has gidon amörtisörü ile de dikkat çeken Bienville Legacy tasarlanırken,  sağlamlığı arttırmak adına dağ bisikletinden ilham alınarak titanyum şase üzerinde baştan aşağıya titanyum kaynakla birleştirilmiş.

 

Egzotik Bienville Legacy


Hepimizin bildiği süspansiyonlar yerine eşi benzeri olmayan bir sistem kullanılan motorda, a’dan z’ye her şey karbon fiber tercih edilmiş.  Kulağa inanılmaz gibi geliyor ancak bu koca süperşarjlı oğlan sadece 136kg!  Bunca üst düzey verilerin elbette bir bedeli var; 250.000 dolar! Bu fiyatla birçoğumuz için konsept kalacak olsa da insan iç çekmiyor değil!

 

 


Egzotik Bienville LegacyEgzotik Bienville Legacy
Egzotik Bienville Legacy