Eugene Laverty: Birincilik için Yarışacağız!

Eugene Laverty: Birincilik için Yarışacağız!

İrlanda'lı sürücü Eugene Laverty, 13 Nisan Pazar günü Aragon'da yapılacak olan WSBK ikinci yarışı için olumlu düşünüyor. Bu yarış onun Suzuki ile ikinci yarışı olacak.

18 Mart 2014 Yazı:Ahmet TEZCAN

Voltcom Suzuki'nin yeni sürücüsü Eugene Laverty, WSBK 2014 sezonunun Phillip Adası'ndaki ilk yarışında en iyilerden biriydi. Laverty, Phillip Adası'ndaki ikinci yarışta, meydana gelen teknik bir problem nedeniyle iyi bir performans sergileyemedi.

 

Eugene Laverty: Birincilik için Yarışacağız!

 

Kış testleri boyunca yapboz temalı giyiniyordun, yapbozun parçaları bir araya geldi mi?

"Kesinlikle, beklediğimden daha çabuk bir araya geldiler. İlk testimden önce GSX-R'ın çok iyi bir makine olduğundan emindim fakat, hala yapacak yığınla işimiz var. Takımımızın başarısı 2013 Aralık ayı ve 2014 Ocak ayı boyunca müthişti.

Takımın ilk birinciliğinin, bu yıl şampiyon olman için herkesi etkilediğini söyleyebilir miyiz?

"Gerçekten öyle. Bunun yanı sıra, bu yıl birincilik için mücadele etmeye zaten hazırız. Son testlerde cidden iyiydik ama kimse kendini buna kaptırmadı, sonuçta test ve yarış bambaşka şeyler. Her şeye rağmen performansımın iyi olacağını düşünüyoruz."

Phillip Adası'ndaki ikinci yarışta teknik bir problem meydana geldi demiştin. O sırada çok kötü görünüyordun, gerçekten motosiklete ne oldu?

"Küçük bir problemdi ama tekrarlanmayacağından eminiz. Bu sorun yüzünden 25 puan kaybettik ama şu an daha iyiyiz."

İlk yarışı kazanarak WSBK'da 1000 puana ulaştın, nasıl hissediyorsun?

"Gerçekten bilemiyorum. Bu benim için müthiş bir şey. Yakın zamanda acemi olduğumu unutmuş gibiyim, şu an bu işte deneyimli olduğumu hissedebiliyorum!"

İkinci yarıştan önce herhangi bir test olacak mı? Olacaksa nerede ve ne zaman?

"2014 Mart ayı sonunda Jerez'de bir test yapacağız. Denememiz gereken bazı şeyler var ve umarım hava şartları iyi olur. Jerez, GSX-R ile test yaptığım ilk yerdi ve yapacağımız test ile 2013 Kasım ayından bu yana ne kadar yol kat ettiğimizi göreceğiz."

Aragon'da her zaman çok hızlıydın, 13 Nisan 2014'te yine orada olacaksınız. Bunun hakkında ne düşünüyorsun?

"Bir an önce piste geri dönmek istiyorum. Aragon'dan sonra, 2014 Temmuz ayına kadar iki haftada bir test yapacağız. Böyle bir süreçte motosikleti sık sık kullanacağım için çok mutluyum."

Sence GSX-R'ın performansı Aragon'da nasıl olacak?

"GSX-R'ın Aragon'da yüzümüzü kara çıkartmayacağından eminim. Endişe ettiğim tek şey uzun düzlükler. Aragon, bu sezon için kafamda soru işaretleri bırakan pistlerden biri. Eğer orada podyuma çıkabilirsek bizim için iyi olacak."

İLGİLİ HABERLER
Voltcom Crescent Suzuki için Jerez’de sahneye Laverty çıkacak!Crescent Suzuki 2013’ü Eugene Laverty ile geniş kapsamlı 4 günlük bir test gerçekleştirdi. Voltcom desteğini a....