Ford, Tek Tekerlekli Araç Patenti Aldı

Ford, Tek Tekerlekli Araç Patenti Aldı

Ford, kendini dengeleyen elektrikli tek tekerlekli bir aracın patentini aldı.

05 Ocak 2016 Yazı:Ahmet TEZCAN

Ford, otomobilin bir tekerleğini çıkararak oluşturulan kendini dengeleyen tek tekerlekli elektrikli bir araç patenti aldı.


Ford'un fikrine göre eğer şehir içinde trafikte sıkışıp kaldıysanız ve şehir dışındaki bir otoparka gitmeniz gerekiyor ise otomobilinizin bir tekerleğini çıkarıp bagajda taşınan sele ve gidonu tekerleğe entegre ederek gitmek istediğiniz yere olan mesafenin son birkaç kilometresini bu araçla katedebilirsiniz. 


Bu konseptin bazı dezavantajları olabilir. İlk olarak otomobili kroki ile kaldırmak ve tekerleklerden birini sökerek sele ve gidon entegre etmek gerekiyor ki günümüzde birçok sürücü bir tekerleği kendi başına çıkarmak yerine yol yardım servisini aramakta. Dolayısıyla şehirde yaşayan sürücülerin yol kenarında bir tekerleği sökmeleri ve onunla bir motosiklet oluşturmaları biraz iyimser bir düşünce.


Ford, Tek Tekerlekli Araç Patenti Aldı


Honda, bu tarz bir çözümü 30 yıl kadar önce ortaya atmıştı. Motocompo isimli scooter, Honda City hatchback araç ile birlikte taşınması için tasarlanmıştı ve bagaja mükemmel bir şekilde sığıyordu. Ancak bu fikir gerçekleştirilemedi; sebebi ise muhtemelen iki aracı kaydettirme, iki araç için vergi ve sigorta yaptırma zorunluluğu idi.

İLGİLİ HABERLER
Oxford CV205 Aquatex LargeArka çantalı motosikletlere özel tasarlanmış olan motosiklet brandasını gelin birlikte inceleyelim..
Oxford LK390 Lidlock Kask Kilidi.
Oxford El 102 5V 2Amp USB Dual Socket.
Oxford Of 921 Dormex Large İç Mekan Örtüsü“Motosiklet için iç mekan örtüsü olur mu?” demeyin, sevdiğinizi koruyun, nerede olursa olsun. Nefes alabilen b....
WSS: Assen Sıralama Sonuçları16 Nisan 2016 CUmartesi günü Assen'de koşulan World Supersport sıralama turlarında pol pozisyonunu elde eden i....
Oxford Tool Kit Pro / Takım ÇantasıTakım Çantası.