Giyilebilir GoPro Kameraları, Resmi Olarak MotoGP'de Kullanılacak!

Giyilebilir GoPro Kameraları, Resmi Olarak MotoGP'de Kullanılacak!

Çok amaçlı, özellikle ekstrem sporlarda kullanılan GoPro kameraları artık resmi olarak MotoGP yarışlarında kullanılacak.

10 Nisan 2015 Yazı:Ahmet TEZCAN

9 Nisan 2015'te günün en heyecan verici haberi olarak GoPro ve Dorna Sports'un 5 yıllık anlaşması duyuruldu. Bu anlaşma sayesinde GoPro'nun giyilebilir kameraları aracılığıyla MotoGP hayranları yarışın atmosferini ve heyecanını daha yakından hissedebilecek. Ayrıca bu anlaşma ile Almanya Grand Prix'inin ismi resmi olarak GoPro Motorrad Grand Prix of Deutschland oldu.

 

GoPro ile Çekilen Katar Grand Prix'i Kamera Arkası Görüntüleri


 

 

GoPro'nun giyilebilir kameraları, MotoGP pilotlarının üzerinde bulunarak yarışı ve kamera arkası görüntülerini kaydedecek. İzleyicileri yarışın derinlerine çekecek bu görüntüler ayrıca sosyal medya ve motogp.com aracılığıyla da paylaşılacak. Ayrıca GoPro, 2015 MotoGP takviminde bulunan pistleri temsil etmesi amacıyla BMW güvenlik motosikletleri ile görüntüleyecek.

 

 Katar GP'de GoPro ile Kaydedilmiş Bir Tur

 

 

 

GoPro'nun kurucu ve aynı zamanda CEO'su Nick Woodman bu ortaklık hakkında: "Yarış her zaman GoPro'nun mirasının bir parçası olmuştur ve bu ürünlerimizin tasarımlarını etkilemeye devam ediyor. Yarış hayranlarının izleme deneyimlerini geliştirmeyi umuyoruz ve yenilik amacıyla bunu heyecan verici bir platform olarak sunmayı dört gözle bekliyoruz." dedi.

 

Dorna Sports'un Ticari Genel Müdürü Pau Serracanta'nın görüşleri ise şöyle: "MotoGP ve GoPro arasındaki bu anlaşmanın duyurulması, iki taraf için de heyecan verici bir ortaklığın sadece başlangıcı. GoPro, kameralarının aksiyonun kalbinde gerçekleştirdiği müthiş kayıtları ile şampiyona için mükemmel bir partner. Önümüzdeki yıllarda birlikte daha yakın çalışmak için sabırsızlanıyoruz."

 

Yarış hayranları ayrıca GoPro'nun ürünlerini aşağıdaki Grand Prix'lerde düzenlecek GoPro Experience isimli fuarda kullanabilecekler.

 

Red Bull Grand Prix of The Americas - 12 Nisan

Gran Premio bwin de Espana - 3 Mayıs

Gran Premio d' Italia TIM - 31 Mayıs

Go Pro Motorrad Grand Prix of Deutschland - 12 Haziran

British Grand Prix - 31 Ağustos

Grand Prix of Australia - 18 Ekim

İLGİLİ HABERLER
2017 Geçici MotoGP Takvimi Güncellendi!18 ayaktan oluşan 2017 senesinin MotoGP Dünya Şampiyonası geçici yarış takvimi güncellendi. .
Rakamlarla 2016 MotoGP Sezonuna Bir Bakış!Heyecan, sürpriz, hırs, hedef, baskı, başarı, kıyasıya mücadele, mutluluk, gurur, huzur, tüm bu duyguların bir....
2016 MotoGP’nin Son Yarışında Lorenzo, Yamaha ile Kazandı!Movistar Yamaha Takımı’nın pilotu Jorge Lorenzo, Yamaha ile çıktığı son yarışında ve yine 2016 MotoGP’nin son ....
2017 Geçici MotoGP Takvimi!2017 senesinin MotoGP Dünya Şampiyonası geçici yarış takvimi 18 ayaktan oluşuyor, heyecana hazır mıyız?.
Rossi'nin Misano'da tanıttığı AGV Pista GP R Kaskı:“Blues Brothers” Valentino Rossi, San Marino Grand Prix’indeki geleneğe göre sıralama turlarında yeni özel grafikli AGV Pista G....
2016 Shell Asya Yetenek Kupası Sonuçları! 2016 Shell Asya Yetenek Kupası’nın Sepang, Malezya Pisti’ndeki son yarışına Öncü Kardeşler, aldıkları kupalarl....