Güney Fırtınası Devam Ediyor!

Güney Fırtınası Devam Ediyor!

2013 Türkiye Pist Şampiyonası'nda Sezgin Güney fırtınası esiyor.

06 Eylül 2013 Yazı:Ahmet Köseoğlu

Türkiye Pist Şampyonası 2013 sezonunda şampiyonanın en hızlı grubu 1000 cc A kategorisinde yarışmaya başlayan MT Racing Takımı yarışçısı Sezgin Güney, 5. Ayak yarışlarında da bir birincilik ve bir ikincilikle kürsüde boy gösterdi. 

 

Güney Fırtınası Devam Ediyor!

 

Henüz yarış kariyerinin 2. yılında olan Sezgin Güney 5. ayak yarışlarına Türkiye Pist Şampiyonası'da tüm gruplardan en hızlı yarışçılarının mücadele ettiği TMF GP mücadelesini birinci sırada tamamlayarak, kürsü başarılarının tesadüf olmadığını gösterdi. Çalışmaları ile diğer sporculara örnek teşkil eden Sezgin Güney'in takımı MT Racing biri Türk 5 teknikerden oluşuyor. 

 

Güney Fırtınası Devam Ediyor!

1000 cc A grubunda BMW S1000RR ile mücadele eden Güney, 4. ayak yarışında birinci olduğu 1000 cc A kategorisinin 5. Ayak yarışını 2. sırada tamamlayarak puanını 74'e yükseltti. MotoGP pilotlarınınkine benzer sürüş stili ile dikkat çeken yarışçının hedefi ilerleyen yıllarda Avrupa'da başarı göstermek.

 

Güney Fırtınası Devam Ediyor!

"Ben henüz 2 yıldır yarışıyorum. Yani bu ikinci yarış senem. Buna rağmen bu dereceleri elde etmek çok güzel. Gerçekten çok mutluyum. Sürekli antrenman yapıyorum ve kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Beni destekleyen insanlara ve özellikle MT Racing takımıma teşekkür ederim. Yarışlarda profesyonel ekip ile çalışıyoruz. Karadeniz Ereğli Belediyesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık'tan destek sözü aldık. Şimdilik herşey istediğimiz gibi. Bu yılı sadece şampiyonayı tanıma yılı olarak düşünüyorduk. Ama işler düşündüğümüzden de iyi gidiyor. İnşallah sezonu iyi bir yerde tamamlayıp bize destek olanların yüzünü de güldüreceğiz" dedi.

 

Güney Fırtınası Devam Ediyor!

Türkiye Pist Şampiyonası'nda 15 Eylül 2013 tarihinde yapılması beklenen yarış ileri bir tarihe ertelenirken 7. Ayak yarışı 5-6 Ekim tarihlerinde İstanbul Park Pisti'nde koşulacak. 

 

Güney Fırtınası Devam Ediyor!

 Sezgin Güney #12

İLGİLİ HABERLER
Türk Yarışçılar Avrupa'da!Türkiye Pist Şampiyonasının başarılı yarışçıları Tolga Uprak ve Sezgin Güney Belçika Francorchamps mücadelesin....