Honda City Adventure Konsepti X-ADV İsmini Alabilir

Honda City Adventure Konsepti X-ADV İsmini Alabilir

Honda, City Adventure konseptini X-ADV ismi ile üretime gönderebilir.

01 Mart 2016 Yazı:Ahmet TEZCAN

2015 yılında görücüye çıkan Honda City Adventure konsepti, "X-ADV" adı ile üretime gidebilir.


DCT şanzımanının artısı olan gazla ve git tarzı sürüşüne ve çakma off-road tasarımına rağmen City Adventure, ilk ortaya çıkışına nazaran daha az zoraki görünüyor.


Honda'nın ADV ismi için marka başvuru yaptığını zaten biliyoruz ve bu isim City Adventure konseptinin üzerinde çeşitli etiketler halinde yer aldı fakat herhangi bir resmi açıklamada kullanılmadı. ADV isminin başvurusu halen devam etmekte ve yanına X-ADV ve Honda X-ADV şeklinde iki yeni marka başvurusu eklendi.


Peki bu farklı isimler için başvuru yapılmasının nedeni ne? Şöyle ki, Honda muhtemelen ADV isminin reddedileceğini düşünüyor zira ADV gibi genel bir isim birçok adventure tipi motosiklette kullanılmakta. İsme bir X eklenmesi de markayı özgün hale getirecektir.


Bir yandan da bu X-ADV ismi ile bir varyant yaratılması ihtimali var ve bu şekilde çeşitli adventure scooter modeli ortaya çıkabilir.

İLGİLİ HABERLER
Honda, CES’te, Motosiklet Robot Teknolojisini Tanıtacak!Honda, 2017 Tüketici Elektronik Fuarı’nda (Consumer Electronics Show-CES) , “Ortak Ulaşım Eko-sistemi” ni Serg....
2017 Honda Rebel ile Asi Özgürlüğe Bir Adım! Custom, havalı ve taze 2017 Honda Rebel, eski ve yeni tarzın karışımı, sempatik ve özgün bir model olarak orta....
Test: Honda’nın Orta Siklet Seyehat Motoru: Crossrunner 800xEski Crossrunner öldü, yaşasın yeni Honda Crossrunner 800x!.
Two Brothers Honda CBR 600RR (2013-2015) Black Series Egzoz.
GIVI TNH1144 Honda CRF1000 Africa Twin (16) Koruma Demiri.
2017 Honda CBR1000RR Fireblade - EICMA 2016Yeni 2017 CBR1000RR Fireblade burada ve bu sefer gerçekten iddialı!.