Honda City Adventure Üretim Versiyonu Yüzünü Gösterdi!

Honda City Adventure Üretim Versiyonu Yüzünü Gösterdi!

26 Mayıs 2016 Yazı:Özlem Köseoğlu

Patent görüntüsü, Honda’nın City Adventure konsept motosikletinin üretim versiyonunu gösteriyor – değişik bir scooter, adventure, tourer ve commuter model motosikletten esintiler içerdiğini söylemek pekte yanlış olmaz. 2015 Milano EICMA fuarında City Adventure ilk defa ortaya çıktığında, bunun sadece kalabalığı Honda standına sürükleyecek çılgın bir konseptten başka bir şey olmadığı düşünülmüştü. Standa uğradığımda pekte yanlış bir düşünce olmadığına tanık olmuştum. Fakat şimdi bunun kılık değiştirmiş bir üretim motosikletine dönüştüğünü görüyoruz.


Honda City Adventure Üretim Versiyonu Yüzünü Gösterdi!

2015 EICMA Milano Honda Standı ADV Konsept  


Geçen sene fuarda gösterildikten sonra, firma üretim motosikletinin potansiyel adlarını “ADV” ve “X-ADV” şeklinde isim hakları için başvurular yaparak ticari olarak markalaştırmıştı. İsim, konsept hakkındaki basın bilgisinde kullanılmamıştı fakat “ADV” harfleri Honda’ nın aklındaki isim olduğunu gösterircesine motosikletin her iki tarafına ve gösterişli plaka tabakasına da basılmıştı.

 

Aynı zamanda, motosikletin bir prototipi, fazlaca tip değiştirmiş olarak Roma’da test esnasında yakalanmıştı. Bu resimler, modelin son halinin neye benzeyeceğini az çok gösteriyordu aslında ve üretim için yumuşatılmış olmaktan uzak, konsepte kıyasla Honda gerçekte motorun teknik özelliklerini yükseltmiş idi.


Honda City Adventure Üretim Versiyonu Yüzünü Gösterdi!

2015 EICMA Milano Honda Standı ADV Konsept  

 

Değişiklikler, radyal ön fren kaliperleri, konsepttekinden daha küçük bir egzoz, jantların köşelerine doğru geçen tekerlek telleri ile ilgi çekici lastikleri kapsıyor. Çatal aralarında yasal olarak istenen reflektörler ve yeni daha geniş yeni elcik korumaları da bulunuyor.

 

Değişiklikler, daha önce kılık değiştirmiş bir şekilde Roma’da yakalanan prototipte görünen değişiklikleri tam olarak yansıtıyor. Fakat Honda’nın motosiklet için çektiği resmi patent tasarım CAD görüntüleri, bunu daha da net bir şekilde gösteriyor.

 

Yarı otomatik vites DCT’yi ve performanstan ziyade inanılmaz ekonomik yakıt tüketimi için ayarlanmış 54 beygirlik paralel ikiz motoru da kapsayan motosikletin mekanik özellikleri, NC750’den geliyor.

 

Motosikletin “Adventure Stil”ine rağmen, görüntüsünü “off-road” terimi ile bağdaştıramamak biraz normal gibi geliyor. Off-road kısmının, burada motocross pistinde yarışacak bir motosiklet anlamına gelmediği zaten aşikar fakat bozuk, tümsek ve çukurlu cadde yollarında ve sıradan bir kasiste tabii ki de iş göreceği malum.

 

750cc motoruna ve geniş tekerleklerine rağmen, son isminin ADV’mi ya da X-ADV’ mi olacağı kesin olmayan bu motosiklet sonuç olarak “scooter” olarak sınıflandırılacak ve fiyat olarak ta özelliklerine bakıldığında biraz yüksek olacağı düşünülebilir.

İLGİLİ HABERLER
Test: Honda CBR500R Yeni Tasarımı İle Türkiye YollarındaDaha önce test edip hayran kaldığımız Honda CB500F’ in giysili versiyonu olan Honda CBR500R modelini ayrıntılı....
Honda Motosiklet’ten commuter ve scooter modellerinde 2016 Ekim ayına ...Dünyanın en büyük motosiklet üreticisi ve Türkiye’de en çok satan lider motosiklet markası Honda, scooter ve c....
Intermot 2016 Fuarında Sergilenen Tüm Yeni Modellerin VideolarıTüm yeni modellerin firmalar tarından yayınlanmış videolarını sizler için tek bir sayfada derledik. .
2017 Honda CB 1100 EX & CB1100 RS - Intermot 2016 Honda’nın geleneksel modellerinden retro tarza sahip CB1100, 2017 senesi için iki versiyonu ile tekrar doğdu: ....
K&N Hava Filtresi Honda CR250R veCR500R 1985.
2017 Honda CBR1000RR Fireblade SP - Intermot 2016 Honda CBR1000RR Fireblade SP, ortaya çıkmadan önce videolarında çokça geçen “Total Control” sloganının bir üst....