Honda'dan Africa Twin Adventure Sports Konsepti!

Honda'dan Africa Twin Adventure Sports Konsepti!

Honda, Africa Twin modeli baz alınarak geliştirilen Adventure Sports konseptini tanıttı.

22 Mart 2016 Yazı:Ahmet TEZCAN

Yol odaklı motosikletlerin birçoğunun Adventure varyantlarının çıktığına şahit olmaktayız. Bunu ilk gerçekleştiren, GS serisine bir R1200 GS Adventure modeli ekleyen BMW oldu. Alman üreticiyi takiben Suzuki V-Storm 1000 modelinin Adventure versiyonunu; Aprilia, Caponord modelinin Rally versiyonunu, Ducati de Multistrada Enduro'yu çıkardı. Bunların yanı sıra tabii ki KTM'nin de Adventure ismini taşıyan modelleri mevcut.


Honda'dan Africa Twin Adventure Sports Konsepti!


Peki Honda, pazara henüz adımını attığı Africa Twin ile aynı şeyi yapacak mı dersiniz? Japon üreticinin son konsepti bu soruya cevap verir nitelikte; zira konsept, Africa Twin Adventure olarak adlandırılmış.


Honda'dan Africa Twin Adventure Sports Konsepti!


Africa Twin, ciddi off-road kabiliyeti sayesinde hali hazırda ekstrem ve adventure motosiklet pazarına eğilimli bir model. Gel gelelim Honda'nın yeni Africa Twin Adventure Sports konsepti, bu kabiliyeti bir tık yukarı taşıyor. Konseptin; motor, şase, karenaj gibi temel nitelikleri tabii ki Africa Twin ile aynı fakat kayda değer değişiklikler mevcut. Nedir bu değişiklikler derseniz şöyle sıralayabiliriz: büyük bir alüminyum alt motor kaplaması, yepyeni bir kuyruk, motocross tarzı daha düz bir sele, kuyrukta birinci jenerasyon Africa Twin'i gururla süsleyen bir Adventure Sports logosu, tübüler bagaj rafı, mevcut modeldeki alüminyum döküm versiyonun yerini alan trabzan ve son olarak motosiklete doğru sesi kazandıracak olan yukarı doğru kıvrılmış bir Termignoni egzoz konseptte yerini almış.


Honda'dan Africa Twin Adventure Sports Konsepti!


Honda, CRF250 Rally modelini bir yıl önce bir konsept olarak görücüye çıkarmıştı ve güncellenmiş versiyonunu henüz bir prototip olarak duyurdu; üretimine ise 2016 yılı sonunda başlanacak. Bu durum göz önüne alındığında, Adventure Sports konseptinin bayiilerde yerini alması için 12 ay ya da daha fazla bir süre beklemek gerekecektir.

İLGİLİ HABERLER
Honda, CES’te, Motosiklet Robot Teknolojisini Tanıtacak!Honda, 2017 Tüketici Elektronik Fuarı’nda (Consumer Electronics Show-CES) , “Ortak Ulaşım Eko-sistemi” ni Serg....
2017 Honda Rebel ile Asi Özgürlüğe Bir Adım! Custom, havalı ve taze 2017 Honda Rebel, eski ve yeni tarzın karışımı, sempatik ve özgün bir model olarak orta....
Test: Honda’nın Orta Siklet Seyehat Motoru: Crossrunner 800xEski Crossrunner öldü, yaşasın yeni Honda Crossrunner 800x!.
Two Brothers Honda CBR 600RR (2013-2015) Black Series Egzoz.
GIVI TNH1144 Honda CRF1000 Africa Twin (16) Koruma Demiri.
2017 Honda CBR1000RR Fireblade - EICMA 2016Yeni 2017 CBR1000RR Fireblade burada ve bu sefer gerçekten iddialı!.