Honda’dan DIRTY DONKEY

Honda’dan DIRTY DONKEY

Honda Super Cub dünyanın en çok satılan motosikleti. 1958’den bu yana 60 milyon sattığını düşünürsek, etrafta çok sıkı bazı modifiyelerini görebiliriz.

16 Aralık 2013 Yazı:Teoman Cem Katoğlu
Bu modifiyelerden yalnızca bir kaçı Hollanda’nın Super Motor Company’sinin yapımı olan “Dirty Donkey-Kirli Eşek” kadar havalı olabilir. SMC’de yönetici olan Dimitri Hettinga;  “Evet, lakap 70’lerden kalma anlaşılmaz bir porno film başlığı gibi, ama bu konuyla tamamen alakasız! Kirli bir pistte mutlu olmak için yaratılmış bir motosiklet.” yorumunu yaptı.


Honda’dan DIRTY DONKEY

SMC’nin ilhamı, eski tip Motocross, çöl yarışçıları ve toprak yol yarışçılarından geliyor, tıpkı 60’ların düz pistlerinde kullanılan CZ’ler, Maicos,2lar ve Harley/Aermacchi’ler gibi. “Alet güzel ama marş alıp sürene kadar  canınız çıkıyor” diyen Dimitri, bu sefer 15HP’lik vahşi bir güç veren YX 140cc SOHC motorunu tutmuş .
 
SMC motorda çalışırken, görünüm kaynak sihirbazı Jaap Volkers tarafından değiştirilmiş.. Honda C50 arka çamurluğu ustaca takılmış, tank ise kesilip biçilip 180 derece çevrilmiş bir Honda Camino malzemesi. Süspansiyon ise tamamen özel yapım tıpkı yan korumalıklar gibi. Elcikler ise eski tarzda Tommaselli.

Honda’dan DIRTY DONKEY

Motosiklet EICMA Fuarı esnasında Milan’a gitti ve şu an tamamlanmış AB dokümanları ile satılık. Tabi bir şartı da var Dimitri’nin; “Seneye Dirt Quake ve Wheels & Waves’e katılmalı, yoksa sonrasında teslim ederiz!”
 

 

İLGİLİ HABERLER
2017 Honda CBF190X, Uluslararası Çin Motosiklet Fuarı’nda!CIMA’dan yeni bir haber daha, küçük segment Adventure ve sports-tourer karışımı 2017 Honda CBF190X, 14.Ulusla....
Test: Honda CBR500R Yeni Tasarımı İle Türkiye YollarındaDaha önce test edip hayran kaldığımız Honda CB500F’ in giysili versiyonu olan Honda CBR500R modelini ayrıntılı....
Honda Motosiklet’ten commuter ve scooter modellerinde 2016 Ekim ayına ...Dünyanın en büyük motosiklet üreticisi ve Türkiye’de en çok satan lider motosiklet markası Honda, scooter ve c....
Intermot 2016 Fuarında Sergilenen Tüm Yeni Modellerin VideolarıTüm yeni modellerin firmalar tarından yayınlanmış videolarını sizler için tek bir sayfada derledik. .
2017 Honda CB 1100 EX & CB1100 RS - Intermot 2016 Honda’nın geleneksel modellerinden retro tarza sahip CB1100, 2017 senesi için iki versiyonu ile tekrar doğdu: ....
K&N Hava Filtresi Honda CR250R veCR500R 1985.