Honda’dan DIRTY DONKEY

Honda’dan DIRTY DONKEY

Honda Super Cub dünyanın en çok satılan motosikleti. 1958’den bu yana 60 milyon sattığını düşünürsek, etrafta çok sıkı bazı modifiyelerini görebiliriz.

16 Aralık 2013 Yazı:Teoman Cem Katoğlu
Bu modifiyelerden yalnızca bir kaçı Hollanda’nın Super Motor Company’sinin yapımı olan “Dirty Donkey-Kirli Eşek” kadar havalı olabilir. SMC’de yönetici olan Dimitri Hettinga;  “Evet, lakap 70’lerden kalma anlaşılmaz bir porno film başlığı gibi, ama bu konuyla tamamen alakasız! Kirli bir pistte mutlu olmak için yaratılmış bir motosiklet.” yorumunu yaptı.


Honda’dan DIRTY DONKEY

SMC’nin ilhamı, eski tip Motocross, çöl yarışçıları ve toprak yol yarışçılarından geliyor, tıpkı 60’ların düz pistlerinde kullanılan CZ’ler, Maicos,2lar ve Harley/Aermacchi’ler gibi. “Alet güzel ama marş alıp sürene kadar  canınız çıkıyor” diyen Dimitri, bu sefer 15HP’lik vahşi bir güç veren YX 140cc SOHC motorunu tutmuş .
 
SMC motorda çalışırken, görünüm kaynak sihirbazı Jaap Volkers tarafından değiştirilmiş.. Honda C50 arka çamurluğu ustaca takılmış, tank ise kesilip biçilip 180 derece çevrilmiş bir Honda Camino malzemesi. Süspansiyon ise tamamen özel yapım tıpkı yan korumalıklar gibi. Elcikler ise eski tarzda Tommaselli.

Honda’dan DIRTY DONKEY

Motosiklet EICMA Fuarı esnasında Milan’a gitti ve şu an tamamlanmış AB dokümanları ile satılık. Tabi bir şartı da var Dimitri’nin; “Seneye Dirt Quake ve Wheels & Waves’e katılmalı, yoksa sonrasında teslim ederiz!”
 

 

İLGİLİ HABERLER
Honda, CES’te, Motosiklet Robot Teknolojisini Tanıtacak!Honda, 2017 Tüketici Elektronik Fuarı’nda (Consumer Electronics Show-CES) , “Ortak Ulaşım Eko-sistemi” ni Serg....
2017 Honda Rebel ile Asi Özgürlüğe Bir Adım! Custom, havalı ve taze 2017 Honda Rebel, eski ve yeni tarzın karışımı, sempatik ve özgün bir model olarak orta....
Test: Honda’nın Orta Siklet Seyehat Motoru: Crossrunner 800xEski Crossrunner öldü, yaşasın yeni Honda Crossrunner 800x!.
Two Brothers Honda CBR 600RR (2013-2015) Black Series Egzoz.
GIVI TNH1144 Honda CRF1000 Africa Twin (16) Koruma Demiri.
2017 Honda CBR1000RR Fireblade - EICMA 2016Yeni 2017 CBR1000RR Fireblade burada ve bu sefer gerçekten iddialı!.