Husqvarna, 2016 Dakar Rallisi’nde Yarışacak!

Husqvarna, 2016 Dakar Rallisi’nde Yarışacak!

Geçtiğimiz senelerde, zor zamanlar geçiren Husqvarna, sonunda doğru hamleler ile yoluna devam ediyor. Ruben Faria ve Pierre-Alexandre (Pela) Renetile ile imzaları atan Husqvarna Fabrika Takımı 2016 Dakar Rallisinde.

22 Temmuz 2015 Yazı:Özlem Köseoğlu

Arazi rallisi sahnesinde son zamanlarda oldukça hareketli günler geçiyor. Önce bu sene bir tarih yazarak Dakar’da yarışı, bayanlar sıralamasında tüm zamanların en iyi derecesiyle 9. olarak bitiren Laia Sanz, Honda’dan KTM’ e geçti. Daha sonra 5 Dakar Şampiyonluğu bulunan Marc Coma yarışlardan emekliliğini ilan ederek Dakar Rallisi'nin yeni Spor Direktörü oldu ve şimdi de Husqvarna Motosiklet, motor sporları takviminin en zorlu ve en ünlü off-road mücadelesi olan Dakar Rallisi’nde resmi bir fabrika takımı ile 2016’da yarışacağını ilan etti.


Husqvarna, 2016 Dakar Rallisi’nde Yarışacak!


Güçlü bir çıkış yapan Husqvarna Fabrika Takımı, KTM 450 Rally yarış motosikletine çok benzeyen Husqvarna FR 450 Rally motosikleti ile yarışacak olan 2013 Dakar ikincisi Portekizli Ruben Faria ve Fransız yarışçı Pierre-Alexandre (Pela) Renet’ten oluşmakta. Faria, arazi ralli yarışlarında kuşkusuz iyi bilinen ve yıllardır KTM Fabrika Takımı’nda yer alan kıdemli bir isim. Renet ise sporda daha yeni olmasına rağmen, etkileyici Enduro tecrübeleri ile dolu özgeçmişi ile takımda yer alıyor.


Husqvarna, 2016 Dakar Rallisi’nde Yarışacak!


Husqvarna Motosiklet Motor Sporları Başkan Yardımcısı Robert Jonas, "Husqvarna markasını ralli sporlarına doğru bir adım daha ileriye taşımaktan dolayı oldukça memnun ve gururluyuz. Husqvarna’nın zengin bir yarış geleneği var ve bu durum bize bu geleneği daha da büyütme ve gururlandırma şansı verecek. Dakar, takvimdeki en prestijli yarış. Dünyanın en iyi takımıyla, eşit şartlarda yarışmaya kararlıyız ve Ralli sporunun mücadelesinde yer almaya hazırız. Bu durumun fabrika takımımız ve markamız için çok değerli olacağından eminiz.”şeklinde açıklama yaptı.


Husqvarna’nın, Dakar için gerçekte gözler önüne çıkaracağı motosikleti görmek ve KTM’in geçtiğimiz on sene içerisinde yarışlarda sergilediği becerileri takımın gösterip göstermeyeceğine tanık olmak oldukça ilginç olacak gibi duruyor. Bakalım 2016 Dakar Rallisi öncesinde başka hangi sürprizler karşımıza çıkacak…

İLGİLİ HABERLER
2017 Honda CBF190X, Uluslararası Çin Motosiklet Fuarı’nda!CIMA’dan yeni bir haber daha, küçük segment Adventure ve sports-tourer karışımı 2017 Honda CBF190X, 14.Ulusla....
2016 Motoron Motosiklet Pist Günü Sonuçları2016 Senesinde İstanbul Park'ta yaptığımız Motoron Motosiklet Pist Günü sonuçlarını bulabilirsiniz..
2017 Suzuki V-Strom DL250, Uluslararası Çin Motosiklet Fuarı’nda! Yepyeni 2017 model Suzuki V-Strom DL250, 14. Uluslararası Çin Motosiklet Fuarı’nda kendisini gösterdi. .
2017 Suzuki GSX-250R, Uluslararası Çin Motosiklet Fuarı’nda!Epeydir bekleniyordu, pek çok haberi yapıldı. Sonunda 2017 Suzuki GSX-250R, 14. Uluslararası Çin Motosiklet Fu....
2016 EICMA Fuarı’nda BMW Motorrad Modelleri!2016 EICMA Fuarı’na sayılı günler kala, BMW Motorrad’tan fuarda çıkabilecek modeller hakkında açıklama geldi. ....
MotoGP: Avustralya Phillip Island Yarış Sonuçları 2016 MotoGP sezonunun Avustralya Phillip Island Pisti’ndeki raundu Cal Crutchlow’un galibiyeti ile sonuçlandı..