Husqvarna Konsept Modellerinin Üretimi 2017'de Başlıyor

Husqvarna Konsept Modellerinin Üretimi 2017'de Başlıyor

Dünyanın en eski motosiklet üreticilerinden Husqvarna, Pierer Industrie AG'nin sahipliği altında ilgi çeken bir projeye imza atarak 2014 EICMA'da gördüğümüz konsept modellerini üretmeyi planlıyor.

14 Ocak 2015 Yazı:Ahmet TEZCAN

2014 yılı Kasım ayında gerçekleşen 2014 EICMA Show'da ömrümüz boyunca yetecek kadar konsept motor gördük. Bazı konseptler, konsept olarak kalmaya devam edecekken bunlardan ikisi için ise seri üretim yolu gözüküyor. Peki bunlar hangisi diye soracak olursanız cevabımız: Husqvarna'nın 401 konseptleri yani Vitpilen ve Svartpilen olarak da bilinen konsept modelleri.

 

Husqvarna Konsept Modellerinin Üretimi 2017'de Başlıyor

 

Husqvarna, üretim için yeterince ilgiyi gördükleri takdirde üretim aşamasının cafe-racer tarzı motosikletler getireceğini belirtti. Markanın bu kararının insanlar arasında ve medyada duyulması çok uzun zaman almadı ki Husqvarna 2017 model makinelerinin arasına Vitpilen ve Svartpilen'in fabrikasyon versiyonlarını ekleme kararı aldı.

 

Husqvarna Konsept Modellerinin Üretimi 2017'de Başlıyor

 

Markanın genel müdürünün açıklamasına göre de Vitpilen ve Svartpilen modelleri üretim için çoktan tahsis edilmiş. Ne var ki bu iki modelin konsept emsallerinden daha farklı bir dizayna sahip olma ihtimali söz konusu.

 

Husqvarna Konsept Modellerinin Üretimi 2017'de Başlıyor

 

Bu iki motosiklet Husqvarna'ya farklı bir hava katacak gibi gözüküyor. Markada yaşanan bu değişikliğin yeni sahibi Pierer Industrie AG'nin fikri olması da olası. Pierer'in ayrıca KTM'in de sahibi olması nedeniyle, iki markanın birbirinden nasıl farklılaştırılacağını merak etmemek elde değil. Bu durumu bir kenara bırakırsak, 2017 yılı için Vitpilen ve Svartpilen modelleri Husqvarna'nın amiral gemileri olacak gibi gözüküyor.

 

Husqvarna Konsept Modellerinin Üretimi 2017'de Başlıyor

 

Geçtiğimiz 10 yılı bir işaret olarak görürsek, Husqvarna'nın birçok kargaşa ve revizyondan geçtiğini söyleyebiliriz. Üç kezden daha fazla aidiyet değişimi pek sık görülen bir şey değil. 1903'ten beri aktif olması nedeniyle dünyanın en eksi motosiklet üreticilerinden biri olan marka için bu durum utanç verici.

 

Husqvarna Konsept Modellerinin Üretimi 2017'de Başlıyor

 

Markanın 2013 yılı Ocak ayında Pierer Industries AG tarafından BMW'den satın alındığını biliyoruz. Bu durumun markanın lehine olacağını düşünüyoruz çünkü Pierer'in gerçekten büyük planları var ve bu sayede Husqvarna tekrar eski statüsüne kavuşup pazar liderliğini ele alabilir.

İLGİLİ HABERLER
2017 Husqvarna 701 Supermoto ve Enduro, Yeni Motor ile Güncellendi Husqvarna 701 Supermoto ve Husqvarna 701 Enduro, 2017 senesi için bir güncelleme kazanıyor..
Husqvarna Yeni FS450 ile Supermotoların Şahı Olmayı Planlıyor!Husqvarna, FS450 için 2017 yılında bir çok değişikliğe gidiyor..
2017 Husqvarna Motocross Modellerinde Çekiş Kontrol Sistemi OlacakElektronik oyuncaklar tüketici sınıfı arazi motosikletlerine de geldi!.
KTM, 2017 İçin Husqvarna’nın İki Modelini Onayladı!Babası Husqvarna’nın elinden tutuyor ve Vitpilen ile Svartpilen kardeşler nihayet geliyor....
Husqvarna Vitpilen 401, Hindistan'da ÜretilebilirHindistan kaynaklı bir habere göre Husqvarna Vitpilen 401, Hindistan'da bulunan Bajaj-KTM tesisinde üretilebil....
Husqvarna 701 Supermoto 701 EnduroHusqvarna'nın uzun süredir merakla beklenen iki yeni modeli 701 Enduro ve holigan kardeşi 701 Supermoto'yu tes....