Husqvarna Ralli Takımı Belli Oldu

Husqvarna Ralli Takımı Belli Oldu

Avusturyalı motosiklet üreticisi, Husqvarna Factory Racing Rally Team üyelerini resmen duyurdu.

25 Kasım 2015 Yazı:Ahmet TEZCAN

Husqvarna'nın ralli yarışlarının rekabete dayanan dünyasına giriş yapacağı zaten bilinmekteydi. Buna yönelik olarak Avusturyalı motosiklet üreticisi, Husqvarna Factory Racing Rally Team üyelerini resmen duyurdu.


Husqvarna Ralli Takımı Belli Oldu


Takımın başı çeken ismi Ruben Faria; Portekizli sürücü, ralli yarışlarını ya da Dakar Rallisi'ni takip edenlere tanıdık gelecektir. Faria'ya katılan diğer iki sürücü ise: iki kez Enduro Dünya Şampiyonu Fransız Pierre-Alexandre Renet ve Şili'li Dakar etap birincisi Pablo Quintanilla.


Husqvarna Ralli Takımı Belli Oldu


Takım, 2016 Dakar Ralli'sinden önce çok beklemeyecek ve Husqvarna, bu ikonik yarışta podyuma çıkabilmeyi istiyor. Takım, KTM 450 Rally'ye oldukça benzeyeceği tahmin edilen Husqvarna FR450 modelini yarışta kullanacak.


Husqvarna Ralli Takımı Belli Oldu


2016 yılında KTM ve Husqvarna arasında meydana gelecek olan mücadeleyi görmek çok ilginç olacak zira KTM, 2013 yılında Husqvarna'yı satın almıştı. KTM, Dakar Rallisini uzunca bir süre domine etmişti; bu sebeple İsveçli mudailine karşı nasıl bir mücadele sergileyeceği merak edilmekte.


Husqvarna Ralli Takımı Belli Oldu


Ruben Faria: "Yeni bir yapımız olabilir fakat amaçlar aynı. Dakar'da iyi bir performans sergilemeyi ve final podyumu için savaşmayı çok istiyorum. Plan: günün geri kalanına iyi bir pozisyonda girmek ve ikinci hafta boyunca mücadele etmek. Geçen yıla göre fiziksel olarak daha iyi hissediyorum. Bu yıl güçlü bir takımımız var ve iyi sonuçlara ulaşmak için birbirimize yardım edebileceğimize inanıyorum."


Husqvarna Ralli Takımı Belli Oldu


Pablo Quintanilla: "Resmi Husqvarna takımına katılmak büyük bir onur. Mekanikler ve takım arkadaşlarım ile hali hazırda mükemmel bir ilişkim var. Geçen yıl Dakar'da çok iyiydim ve bu yıl daha da iyisini yapmak istiyorum. 2016 yılı, Dakar'a 4. kez katılışım olacak; bu yüzden çok deneyime sahibim. Hiç olmadığım kadar güçlü hissediyorum. Artık çok çalışmanın zamanıdır. Yüksek irtifada çok yarışa çıkacağız bü yüzden hepimiz bunun zor bir yarış olacağını düşünüyoruz. Orada olabilmek için sabırsızlanıyorum."


Husqvarna Ralli Takımı Belli Oldu


Pela Renet: "Ralli yarışına katılmaya karar verdiğimden beri Dakar'a başlamak için sabırsızlanıyorum. Bu fikir birkaç yıldır aklımdaydı ve bu fikri Husqvarna ile hayata geçirebilmem için bana mükemmel bir fırsat sunuldu. Üç yıllık bir anlaşma imzaladık bu yüzden katılacağım ilk Dakar için üzerimde baskı yok. Ralli, tüm her şeyden çok farklı bir şey bu yüzden zaman çok önemli. Takımda inanılmaz bir atmosferimiz var ve bunun mükemmel bir avantaj olacağına inanıyorum."

İLGİLİ HABERLER
2017 Husqvarna 701 Supermoto ve Enduro, Yeni Motor ile Güncellendi Husqvarna 701 Supermoto ve Husqvarna 701 Enduro, 2017 senesi için bir güncelleme kazanıyor..
Husqvarna Yeni FS450 ile Supermotoların Şahı Olmayı Planlıyor!Husqvarna, FS450 için 2017 yılında bir çok değişikliğe gidiyor..
2017 Husqvarna Motocross Modellerinde Çekiş Kontrol Sistemi OlacakElektronik oyuncaklar tüketici sınıfı arazi motosikletlerine de geldi!.
KTM, 2017 İçin Husqvarna’nın İki Modelini Onayladı!Babası Husqvarna’nın elinden tutuyor ve Vitpilen ile Svartpilen kardeşler nihayet geliyor....
Husqvarna Vitpilen 401, Hindistan'da ÜretilebilirHindistan kaynaklı bir habere göre Husqvarna Vitpilen 401, Hindistan'da bulunan Bajaj-KTM tesisinde üretilebil....
Husqvarna 701 Supermoto 701 EnduroHusqvarna'nın uzun süredir merakla beklenen iki yeni modeli 701 Enduro ve holigan kardeşi 701 Supermoto'yu tes....