Husqvarna Yeni FS450 ile Supermotoların Şahı Olmayı Planlıyor!

Husqvarna Yeni FS450 ile Supermotoların Şahı Olmayı Planlıyor!

Husqvarna, FS450 için 2017 yılında bir çok değişikliğe gidiyor.

24 Haziran 2016 Yazı:Alişan Fidan

Husqvarna FS450 2017 yılında çıkan Supermotolar arasındaki en gelişmiş motosiklet. Bunu söylerken piyasada çok az sayıda fabrikanın supermoto üretmesinden dolayı değil Husqvarna’nın gerçekten müthiş bir makine ortaya çıkartmasından söylüyoruz.


Geçen yıl gördüğümüz FS450, 2017 yılında İsveçli üretici tarafından havalı süspansiyon, daha iyi çalışan bir çekiş kontrol sistemi ve yakınlardaki karting pistini darma duman etmenize yarayacak bir çok güncelleme yapmış.

 


Husqvarna Yeni FS450 ile Supermotoların Şahı Olmayı Planlıyor!


Detaylara inersek, önceki versionundan tam 2 kg daha hafif WP Süspansiyonlarının AER48 modeli kullanılmış. Husqvarna süspansiyonlar için gerekli olan hava işlemin de ücretsiz olarak yapacakmış. Çekiş kontrol sistemi ise ayrı bir güzellik. Motocross modelinde olduğu gibi sağ elcikte sistemin açma kapama tuşu olacakmış. Aynı tuştan seçilebilecek olan iki sürüş modu olacacağı da gelen bilgiler arasında.


Bu yeni çekiş kontrol sisteminin 2016 yılında Husqvarna motosikletlerinde kullanılan iki saniye gecikmeli “tork limitörü” mantığından daha efektif çalıştığı söyleniyor fakat alabildiğimiz detaylar şu an için çok az.

 


Husqvarna Yeni FS450 ile Supermotoların Şahı Olmayı Planlıyor!


Husqvarna’nın söylediğine göre CNC’de tasarlanmış yeni mesnetleri ile süspansiyonlar yük altındayken daha fazla esneyebilecekler ve ayrıca yukarıdaki üçlü mesnetin de tasarımı göze daha hoş gelecek şekilde değiştirilmiş.


Motorda ayrıca aluminyum kulakçıklar kullanılmış ve bu sayede rijidite artarken ağırlık biraz daha düşürülmüş.Husqvarna Yeni FS450 ile Supermotoların Şahı Olmayı Planlıyor!


 

Tubeless Alpina jantlar 2017 yılında da aynı şekilde kalacakmış. Brigestone’un 125/80 R420 ve 165/65 slick lastikleri kullanılacak olan FS450’nin deposu da yarış karakterine uygun olarak 7 litrelik ufak bir hacimde seçilmiş.


Tamamiyle yarış fikri önde tutularak üretilmiş FS450’nin supermoto camiasında büyük bir dalga yaratacağını düşünüyoruz...

İLGİLİ HABERLER
2017 Husqvarna 701 Supermoto ve Enduro, Yeni Motor ile Güncellendi Husqvarna 701 Supermoto ve Husqvarna 701 Enduro, 2017 senesi için bir güncelleme kazanıyor..
2017 Husqvarna Motocross Modellerinde Çekiş Kontrol Sistemi OlacakElektronik oyuncaklar tüketici sınıfı arazi motosikletlerine de geldi!.
KTM, 2017 İçin Husqvarna’nın İki Modelini Onayladı!Babası Husqvarna’nın elinden tutuyor ve Vitpilen ile Svartpilen kardeşler nihayet geliyor....
Husqvarna Vitpilen 401, Hindistan'da ÜretilebilirHindistan kaynaklı bir habere göre Husqvarna Vitpilen 401, Hindistan'da bulunan Bajaj-KTM tesisinde üretilebil....
Husqvarna 701 Supermoto 701 EnduroHusqvarna'nın uzun süredir merakla beklenen iki yeni modeli 701 Enduro ve holigan kardeşi 701 Supermoto'yu tes....
HusqvarnaHusqvarna’nın KTM’nin desteğini alarak onun motorları ile geliştirdiği modelleri çok beğendik..