Iannone ve Hernandez Test Sürecini İfade Ediyor

Iannone ve Hernandez Test Sürecini İfade Ediyor

Pramac Racing, Katar MotoGP testlerinde 'açık sınıf' Ducati'leriyle elde ettikleri önemli verileri paylaşıyor.

10 Mart 2014 Yazı:Ahmet TEZCAN

Andrea Iannone, yeni GP14'ün geliştirilmesin ve lastik dayanıklılığı için Losail'de yoğun biçimde çalıştı. Iannone, Pazar günü önemli bir gelişme göstererek Cuma gününden 1 saniye daha hızlı olarak testi kapattı.

Iannone ve Hernandez Test Sürecini İfade Ediyor

72 saatten az bir sürede 173 tur ve toplamda 930 km tamamlayan sürücü: "Pazar günü iyi günlerden bir diğeriydi, bu testte ana amaç olmamasına rağmen tur zamanlamamı üst sıralara taşımayı başardım. Test aşamasında, yarıştayken nasıl daha tutarlı olabileceğimizi odaklandık. Sürüşümüzü nasıl iyileştirebileceğimizi birkaç ufak şey sayesinde anladık. Takımımız evde dahi çalışabileceği ekipmanlara sahip, ta ki sezonun ilk raunduna kadar. Bize iyi sonuçlar getiren işlerimizden memnunum. 3 gün içerisinde çok çalışan herkese teşekkür ederim. Ayrıca burada olduğu için Ducati'ye ve arka planda İtalya'da çalışan herkese teşekkür ederim." dedi.

Iannone ve Hernandez Test Sürecini İfade Ediyor

Hernandez, 2013 Ducati'nin geometrisi üzerinde ve lastik ömrünü uzatabilmek için Magnetti Marelli Electronics ile birlikte çalıştı. Hernandez'in en iyi tur zamanı 1'56.056 idi ve 3 gün boyunca 146 tura imza attı. "Her gün biraz daha yükseldiğim kış testlerini tamamlamış olmaktan mutluyum." şeklinde konuşan Hernandez, "Şu an motorumla iyi hissediyorum ve lastik ömrünü uzatmak için iyi bir iş başardık. Artık gerçek bir şeylerin içinde bulunmak için sabırsızlanıyorum." diye ekledi.