Icon Airmada Bostrom Kask

Icon Airmada Bostrom Kask

Ekipman ve kask üreticisi Amerikalı firma Icon'dan Eric Bostrom temalı ilgi çekici bir kask.

27 Ağustos 2014 Yazı:Ahmet TEZCAN

Profesyonel yarışçı Eric Bostrom'un yoldayken iki amacı var. Birincisi, takıma temiz ve anlaşılır bir geri bildirim yapmak; ikincisi de alana tamamen hakim olmak. Her iki amaç da onun Airmada kaskıyla destekleniyor. Küçültülmüş profil, hafiflik, atletik uygunluk ve sektörde lider bir havalandırma sistemine sahip olan kask, Eric Bostrom'un renkleriyle süslenmiş. Bostrom imzalı Airmada kaskı, müşkülpesent sürücüler için birinci sınıf bir ekipman.

 

 

 

Icon Airmada Bostrom Kask

 

 

 

Airmada, istediğiniz birçok şeyi karşılayabilecek bir kask gibi görünüyor. Az hacim, az ağırlık ve az sürtünme; yıllardır kask üretimi yapan Icon'un, Airmada ile sunduğu güzel özelliklerden birkaçı. Hassas araştırmalar sonucu konforlu uyuma, rafine koruma mekanizmalarına, optik saf korumalara ve özenle hazırlanmış iç tasarıma sahip olan Airmada'nın niteliklerinde ciddi minimalizmi görmek mümkün. Aynı zamanda Airmada'nın güvenliğini Dünya Standartlarında üretilmiş bir kabuk (dış kısım) ve çift yoğunluklu EPS korumalar üstleniyor. Bu kask, az olanın daha etkili olabileceğini kanıtlayabilen bir ürün.

 

 

 

 Icon Airmada Bostrom Kask

 

 

Her çeşit sürüşte konforu yakalamanın amaçlandığı Airmada, uzun oval tasarımıyla oldukça uyumlu görünüyor. Sürücünün kaskın içerisinde ferah olabilmesi için çift kanallı havalandırma sistemi geliştiren Icon, ayrıca çene ve alın kısımlarına da hava akışını daha iyi kontrol edebilmesi için kolay ayarlanabilen havalandırmalar yerleştirmiş. Kaskın iç kısmı nemi engellemesine rağmen, eğer yıkamak isterseniz tamamen çıkarılıp yıkanabiliyor. Sürücünün nefesini dışarı atan deflektör de buharlanmayı engelleyen özelliğe sahip.

 

 Icon Airmada Bostrom Kask

 

Giydiğinizde rahat hissedeceğiniz Airmada'nın güvenliği de oldukça iyi. Dünya standartlarını karşılayan hatta aşan dayanlıklı ve sağlam polikarbondan üretilmiş kabuğuyla bu kask; DOT FMVSS 218 (ABD), ECE 22-05 (Avrupa), SAI AS1698 (Avustralya) ve SG (Japonya) testlerinden geçmiş. Güvenlik ve konfor açısından tam not alan bu hoş kaskın S, L ve XL bedenleri mevcut.

 


Güncel fiyatlar için tıklayınız.

İLGİLİ HABERLER
Icon Compound Mesh Long EldivenIcon Compound Mesh Long eldivenler, Premium sınıf aşınmaya dayanıklı, keçi derisi avuç içi yapısı, parmaklarda....
Icon Overlord Deri CeketIcon'dan çok satan sağlam ve rahat bir deri ceket; Overlord....
Icon Compound Mesh Yazlık CeketSıcaklığın tavan yaptığı yaz ayları için ideal bir ceket; mavi ve gri renklerinde Icon Compound Mesh..
Icon 1000 “IRON LUNG” SportsterABD’deki en çok ilham alınan motor yapımcılarından Tasarım Direktörü Kurt Walter'dan demir ciğer kıvamında bir....