İstanbul Park'taki Yarışlar Nefesleri Kesti

İstanbul Park'taki Yarışlar Nefesleri Kesti

İstanbul Park'ta yapılan Türkiye Pist Şampiyonası 3. Ayak Yarışı adeta nefesleri kesti.

28 Haziran 2013

Türkiye Pist Şampiyonası'nın 3. ayağı Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından İstanbul Park’ta düzenlendi. Uzun bir aradan sonra İstanbul’da yapılan pist şampiyonasına yarışçılar büyük ilgi gösterdi.

 

Dünyanın en önemli pistleri arasında yer alan İstanbul Park pistindeki yarışlar hem sporculara hem de izleyenlere büyük heyecan yaşattı. Bu sene FIM Dünya Superbike Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak İstanbul Park'taki Şampiyonanın 3. Ayağında 10 sınıfta 121 sporcu start aldı. 

 

Üçüncü ayak yarışının en hızlı 30 pilotunun yarıştığı TMF GP’de 1000 cc’de Tolga Uprak damalı bayrağı ilk sırada gördü. Uprak’ı  Erdal Karabulut ve Yunus Erçelik takip etti. 600 cc sınıfında ise İbrahim Yıldız birinci olurken, Emrah Kıygan ikinci ve Burak Albayrak’da üçüncü oldu.

İstanbul Park'taki Yarışlar Nefesleri Kesti

Türkiye Pist Şampiyonası 3. Ayak yarışında dereceye giren sporcular şöyle;

1000 cc (A): Erdal Karabulut, Tolga Uprak, Sezgin Güney
1000 cc (B): Kadir Erbay, Altuğ İnan, Ali Durmaz
1000 cc (C): Oktay Mert, Cüneyt Atlı, Erdem Şahin
600 cc (A): Barış Tok, Çağrı Coşkun, Burak Albayrak
600 cc (B): İbrahim Yıldız, Furkan Eryılmaz, Agah Orman
600 cc (C): Özgür Çiçek, Emre Çengeloğlu, Serkan Soylu
Bayanlar Kupası: Name Ekin, Ayşe Aydoğan, Funda Batay
125 cc: Harun Çabuk, Besim Taşyüz, Yahya Nazlı

Türkiye Pist Şampiyonası'nın 4. Ayağı 2-3 Temmuz 2013 tarihlerinde İstanbul Park’ta yapılacak.

İLGİLİ HABERLER
Rossi'nin Misano'da tanıttığı AGV Pista GP R Kaskı:“Blues Brothers” Valentino Rossi, San Marino Grand Prix’indeki geleneğe göre sıralama turlarında yeni özel grafikli AGV Pista G....
2016 Motoron Motosiklet Pist Günü Sonuçları2016 Senesinde İstanbul Park'ta yaptığımız Motoron Motosiklet Pist Günü sonuçlarını bulabilirsiniz..
Motosiklet İle Pist Eğitimi Nasıl Yapılır?Arkadaşlarım Neden Benden Daha Hızlı? (Peki Yarın Onları Nasıl Geçerim?) Bu başlık yıllar evvel Bike Dergis....
Honda'nın Yeni Yüzlü CB 500F'i İle Pistte Eğitim.
2016 Türkiye Pist Şampiyonası Sezonu Açtı! 2016 Türkiye Pist Şampiyonası, Yunanistan’ın Serez Pisti’nde 1.Ayak yarışları ile sezonu açmış oldu. .
Guy Martin Tyco BMW S1000RR ile F1 Red Bull RB8’e Karşı!Tyco BMW Superbike’ı ile Guy Martin ve Red Bull RB8 Formula 1 otomobili ile David Coulthard kafa kafaya birbir....