İzmir’den Yarışçılara Destek Setup Moto Servis

İzmir’den Yarışçılara Destek Setup Moto Servis

İzmir’de, başarılı yarışçılara yaptığı destek ve sponsorluklar ile kendinden söz ettiren Setup Moto Servis’teyiz.

08 Mart 2016 Röportaj:Özlem Köseoğlu

Genç ve başarılı yarışçılarımız için sponsor teriminin ne kadar önemli olduğunu bildiğimizden, Setup Moto Servis’in yani Serhat Karık’ın yaptığını takdirle karşılamamak elde değil. Motoron olarak Serhat Bey ile Setup Moto Servis’in dünü bugünü ve yarınını konuştuğumuz keyifli söyleşi gerçekleştirdik.
Motoron: Biraz sizi tanıyalım.

Serhat Karık: Motorla erken yaşta tanışmış ilerleyen zamanlarda da bunu kendine hobi haline getirmiş, genç sporculara elinden geldiği kadar destek veren ve sahip çıkan gerçek bir motosiklet tutkunudur, diyebilirim. Bu arada Setup Moto Servis denince akla gelen tek isim ortağım Ercan İşcan ile birlikte olduğumuzu belirtmek isterim.M.: Motosiklet hayatınıza nasıl girdi ve sizin için ne ifade ediyor?Ayrıca ilk motosikletiniz ne idi?

S.K.: 2002 senesinde Ercan İşcan’dan 1999 model bir Yamaha R6 almıştım. İlk motosikletle ve ustam Ercan İşcan ile tanışmam o şekilde olmuştu. İlerleyen zamanlarda da Ercan ustam, bana motosiklet kullanmanın tekniklerini ve püf noktalarını öğretti. Açıkçası zaman içerisinde sayısını hatırlayamayacağım kadar çok motosiklet değiştirdim, fakat ortak noktası çoğunun R6 olmasıdır. Zaten tanıyanlar da R6 Serhat diye tanırlar.M.: Setup Moto Servis hakkında neler söyleyebilirsiniz? Setup Moto Servis olarak motosiklet tutkunlarına sağladığınız hizmetleriniz nelerdir?

S.K.: Setup Moto Servis, 1980 yılında Ercan İşcan tarafından kurulmuştur ve halen de sektörde faaliyetlerine devam etmektedir. Sektörde ve motosiklet camiamızda ustamızın lakabının Sensei Usta yani yapılamayanı yapan usta olduğu oldukça iyi bilinmektedir. Setup Moto Servis olarak tüm marka motosikletlerin (büyük CC’deki) servis, rektifiye, modifiye, tuning gibi işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Aynı zamanda dinometremiz sayesinde ne kadar güç ürettiklerini ve yapılan işlemlerden sonra nasıl bir cevap alabildiğimizi daha net görebilmekteyiz. Setup Servis olarak yurt dışı yarışlarında da birçok yarışçıya mekanikerlik hizmeti sağlamaktayız. Aynı zamanda yetenekli genç yarışçılarımıza da sponsor olup daha rahat bir şekilde yarışmalarını sağlıyoruz.M.: Bahsetmiş olduğunuz gibi başarılı yarışçılara yaptığınız destekleri duyuyoruz. Ama bir kez daha sizden dinleyelim.

S.K.: Evet, başarılı yarışçılara sağladığımız destekler var ve elimizden geldiği kadar da destek vermeye devam edeceğiz. Yarışçı arkadaşlarımıza ciddi maliyetleri olan, üzerlerinde A’dan Z’ye tüm modifiyeleri yapılmış sıfır motosikletler veriyoruz ve aynı zamanda mekanikerlik hizmeti de sağlıyoruz. Örneğin en son 2015 Türkiye Pist Şampiyonası’nda 600 cc A grubunda ve TMF 600 cc’de şampiyon olan Aras Özkaçar’ın bazı yarışlarında motosiklet ve bakımını karşıladık. Aynı kategoride ikinciliğe ulaşan Furkan Eryılmaz’a da tüm yarışlarda motosiklet ve bakım hizmeti sponsorluğumuz oldu.İzmir’den Yarışçılara Destek Setup Moto ServisM.: Biraz da R6 motosikletinizden bahsedelim.

S.K.: Evet, R6 ilk aşkımdır, kısacası benim için R6 aşktır! Bu sebeple hazırladığımız R6 motosikletler gerçekten bir işçilik harikasıdır diyebilirim. Ercan İşcan tarafından hazırlanan motosikletler tamamen söküldükten sonra gerekli parçaların temini ile yeni baştan yapılarak çeşitli testler sonucu bir nevi yeniden doğmaktadır. Hazırladığımız R6’ lar hızlanması, top speed’i, durması, aerodinamiği ve yol tutuşu yani kısacası bir bütün olarak harikadır.M.: Tecrübelerinize dayanarak motosiklet sektörü ile ilgili düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

S.K.: Oldukça önemli bir konuya dikkatinizi çekmek istiyorum. Aslında demir çelik ve inşaat sektöründe ticaret ile uğraşmaktayım, ayrıca otelcilikte yapıyorum. Fakat genç yeteneklere sponsor olup yaptığım maliyetlerin tamamını vergiden düşerek sporcuları yarıştırma imkanı sağlıyorum. Yüksek vergi ödeyen tüm firmalar da aynı bu şekilde gençlere destek olabilirler. Duyduğumuz üzücü kazaların hepsi dikkatsizlik ve ihmaller sonucunda olmaktadır, bir şeyi unutmayalım insanlar kazayı “Ben her şeyi biliyorum.” dediklerinde yapmaktadır. Motorcu arkadaşlardan ricam kasklarını ve koruma ekipmanlarını asla ama asla ihmal etmemeleridir. Asla unutulmamalı, insanlar ölümcül kazalarını evlerinin 8 km civarında yapmaktadır!M.: Gelecek için plan ve projeleriniz neler?

S.K.: Gelecek için tabi ki çok farklı planlarımız var, Setup Racing Team takımı olarak tamamı kendi motosikletlerimizden oluşan bir seçme yapıp aralarından seçeceğimiz yetenekli yarışçılar için de gereken desteği sağlamayı düşünüyoruz. Motoron dergisi olarak Setup Moto Servis’in sektöre ve değerli yarışçılarımıza vermiş olduğunuz destek için tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

İLGİLİ HABERLER
Volkan Severcan İle FMX Blacker’ın Türkiye Temsilciliği Hakkında Konuş...Volkan Severcan ile FMX Blackliner ve gelecek planları hakkında kısa bir söyleşi yapma fırsatı bulduk... .
Aksiyon Ustası Rom Sunny İle İzmir Enternasyonal Fuarı’ndaydık!Son zamanlarda kendisini, Folkart’ın televizyon reklamında motosikleti ve arabayı korkusuzca kullanan aktör ol....
Riderdenim, İzmir’de Yeni Mağazası İle Hizmete HazırGünlük kullanıma uygun, estetik ve güvenli ürünler yaratan Türkiye’nin ilk motosiklet kot pantolonu üreticisi ....
FMX Blackliner Heyecanı İzmir Enternasyonal Fuarı’nda! İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından 26 Ağustos – 4 Eylül 2016 tarihleri arasında düze....
Motosiklet Meraklılarının İzmir'deki Adreslerinden Biri Motostop1994 senesinden bu yana Cafe Racer'lar ve hobi motosikletler üzerine çalışmaları ile adını duyuran eski motorc....
2016 Dünya Kadın Motosiklet Sürücüleri Günü Renkli Görüntülerle Kutlan...Her sene Mayıs ayının ilk Cumartesi günü dünya çapında, çeşitli etkinliklerle kutlanan Dünya Kadın Motosiklet ....