Jerez Testlerinin En Süratlisi Luthi

Jerez Testlerinin En Süratlisi Luthi

Luthi; Final gününde Rabat’ın 0.239 ve Torres’in 0.645 saniye gerisinde kaldığı 1’42.046’lık bir zamana imza attı.

16 Kasım 2013 Yazı:Teoman Cem Katoğlu
Honda Takımı Asya’dan Takaaki Nakagami ise yeni takımıyla Federal Oil Gresini’nin yeni kaydı Xavier Simeo’nun ilerisinde ve yalnızca 0.822’lik bir fark ile geride kalarak görevine gayet güzel bir başlancıç yaptı.
 
Torres’in takım arkadaşı ve Valencia Şampiyonu Nico Terol ise şu anki Dünya Supersport Şampiyonunu kıl payı geçerek ve Luthi’nin den 1 saniye geride olan sonuncu adam Sam Lowes’e yetişerek  6. en çabuk bitiren kişi oldu. Dynavolt Intact GP’den Sandro Cortese ise Moto2’deki ikinci yılında bir atılım gerçekleştirerek Marc VDS’den Mika Kallio ve Maptaq SAG Zelos Takımı’ndan Louis Rossi’nin ilerisinde 8. olarak günü tamamladı.
 
Caterham Moto Racing’den Johann Zarco; Italtrans Racing Team’den Julian Simon ve yeni takım arkadaşı Franco Morbidelli’nin önünde bitirmesine rağmen ilk 10’da yer alma şansını kıl payı kaçırdı. Marcel Schrotter; tech3 donanımları ile Mistral 610’u kavramaya devam ederken Pons’un yeni adamı ve Moto3 dünya şampiyonu Maverick Viñales’i yerinden eden takım arkadaşı Alex Mariñelarena tarafından yakından takip ediliyordu.
 
Viñales hem Luthi’den yalnızca 2 saniye üzerinde ile bitirdiği ve halen prototip sınıfına adapte olmaya çalışan AMA Superbike Şampiyonu Josh Herrin’i geçtiği için hoşnut olacak. Amerika’lı Viñales’in arkasında ise takım arkadaşı Luis Salom, gelecek olan testlerde yurttaşının yakın kenarını kapatmayı umuyorken AGR’nin Jonas Folger’ı da orta sınıfa adaptasyon sürecinde benzer bir adım atmayı düşünüyor.
 
Sahanın daha ötesinde ise Gresini’den Lorenzo Baldassarri Moto2’ye terfisinden sonra Suter motoruna daha çok zaman ayırma şansı elde ederken Speed Up’ta ki diğer yeni katılımcı Alessandro Nocco da kış boyunca kendini hazırlayıp adapte olmak için daha fazla zamana kavuştu.
 
İLGİLİ HABERLER
2017 Geçici MotoGP Takvimi Güncellendi!18 ayaktan oluşan 2017 senesinin MotoGP Dünya Şampiyonası geçici yarış takvimi güncellendi. .
Rakamlarla 2016 MotoGP Sezonuna Bir Bakış!Heyecan, sürpriz, hırs, hedef, baskı, başarı, kıyasıya mücadele, mutluluk, gurur, huzur, tüm bu duyguların bir....
2016 MotoGP’nin Son Yarışında Lorenzo, Yamaha ile Kazandı!Movistar Yamaha Takımı’nın pilotu Jorge Lorenzo, Yamaha ile çıktığı son yarışında ve yine 2016 MotoGP’nin son ....
2017 Geçici MotoGP Takvimi!2017 senesinin MotoGP Dünya Şampiyonası geçici yarış takvimi 18 ayaktan oluşuyor, heyecana hazır mıyız?.
Rossi'nin Misano'da tanıttığı AGV Pista GP R Kaskı:“Blues Brothers” Valentino Rossi, San Marino Grand Prix’indeki geleneğe göre sıralama turlarında yeni özel grafikli AGV Pista G....
2016 Shell Asya Yetenek Kupası Sonuçları! 2016 Shell Asya Yetenek Kupası’nın Sepang, Malezya Pisti’ndeki son yarışına Öncü Kardeşler, aldıkları kupalarl....