Jorge Lorenzo Ducati'ye Geçiyor!

Jorge Lorenzo Ducati'ye Geçiyor!

Jorge Lorenzo, Yamaha'nın yaptığı resmi açıklamaya göre 2016 MotoGP sezonu sonunda Movistar Yamaha MotoGP takımından ayrılacak. Bu açıklamanın ardından Jorge Lorenzo da 2017-2018 sezonları için Ducati takımında yer alacağını açıkladı.

18 Nisan 2016 Yazı:Ahmet TEZCAN

Jorge Lorenzo'nun 2017 sezonunda Ducati'ye geçeceği söylentisi bir süredir piyasa dolanmaktaydı ve Yamaha, 2015 MotoGP Şampiyonu Jorge Lorenzo'nun 2016 sezonu sonunda Yamaha'dan ayrılacağını açıkladı. Yamaha tarafından Lorenzo'nun geçiş yapacağı takım hakkında açıklama gelmedi fakat Lorenzo, 2017-2018 sezonlarında Ducati ile mücadele edeceğini resmen duyurdu.


Jorge Lorenzo'nun Movistar Yamaha MotoGP'deki yerini ise muhtemelen bir başka İspanyol pilot Maverick Vinales alacak.


Yamaha'nın yaptığı açıklama şöyle: "Yamaha Motor Co. Ltd., Jorge Lorenzo ile olan partnerliğin 2016 MotoGP sezonu sona erdiğinde biteceğini ve Lorenzo'nun yeni yarış mücadelelerine doğru yöneleceğini duyurur."


"Lorenzo 2008 yılında Yamaha Factory Racing Team'e katıldığından beri Lorenzo ve Yamaha, 2010,2012 ve 2015 yıllarında toplam 3 MotoGP Şampiyonası, 41 yarış ve çıktığı 141 yarışta 99 kez de podyum kazandı."


"Yamaha, takımın yarış başarılarına yaptığı katkılardan ötürü Jorge'ye son derece müteşekkirdir ve 2016 sezonunun kalan 15 raundunda daha çok unutulmaz anlar paylaşmak için sabırsızlanmaktadır."


"Yamaha Motor Co. Ltd., Lorenzo'nun 4.MotoGP şampiyonluğunu kazanması için gelecek yarışlarda elinden gelenin en iyisini yapmasını ve Movistar Yamaha MotoGP takımının tam desteğini doğrulamasını umuyor."


"Valentino Rossi ile 2017-2018 yıllarında da çalışmaya devam edeceğini duyuran Yamaha, gelecek Movistar Yamaha MotoGP'nin pilot takımını, ikinci pilota yönelik hizmetlerin güvence altına alınmasından sonra duyuracak."

İLGİLİ HABERLER
Rossi'nin Misano'da tanıttığı AGV Pista GP R Kaskı:“Blues Brothers” Valentino Rossi, San Marino Grand Prix’indeki geleneğe göre sıralama turlarında yeni özel grafikli AGV Pista G....
2016 Shell Asya Yetenek Kupası Sonuçları! 2016 Shell Asya Yetenek Kupası’nın Sepang, Malezya Pisti’ndeki son yarışına Öncü Kardeşler, aldıkları kupalarl....
Honda’nın Marc Marquez ile Gerçekleştirdiği Röportaj! 2016 MotoGP Şampiyonu Repsol Honda Takımı Pilotu 23 yaşındaki İspanyol Marc Marquez’in düşünceleri bu röportaj....
MotoGP: Sepang Yarış Sonuçları Toplam on sekiz yarışlık 2016 MotoGP sezonunun on yedinci yarışı, sezon boyunca farklı dokuz galip pilot, inan....
MotoGP: Avustralya Phillip Island Yarış Sonuçları 2016 MotoGP sezonunun Avustralya Phillip Island Pisti’ndeki raundu Cal Crutchlow’un galibiyeti ile sonuçlandı..
LIQUI MOLY, MotoGP Angajmanını Erken Uzattı!Motor yağları ve katkı maddeleri alanında uzman Alman LIQUI MOLY şirketi, 2020'ye kadar yarış serisinde kalaca....