Keith Code: Viraj Dönme Sanatı

Keith Code: Viraj Dönme Sanatı

Keith Code haklı,motosiklet kullanabilmek aslında tamamen “viraj dönme sanatı”nı öğrenebilmekten geçiyor! Herhangi biri, hatta hiç motosiklet sürmemiş biri bile gidona geçip dip gaz gidebilir,düzlükte motorun sınırlarını zorlayabilir. Ancak mevzu viraj girişinde motosikleti yatırmaya , düzgün apeksi bulmaya ve çıkışta tatlı bir gaz açmaya geldiğinde, iş biraz daha ustalık ve beceri gerektiriyor.

13 Mart 2014 Yazı:Moe

İşte tam da bu yüzden California Superbike School eğitim programı, pistte virajlar ve doğru viraj alım teknikleri üzerine bu kadar yoğunlaşıyor.Aşağıda yayınladığımız ,Kaliforniya’daki Willow Springs Raceway’de çekilen kısa video da da,”Bileği Bükmek” kitabının yazarı (http://www.dmyayincilik.com/Kitaplar,LA_202-2.html#labels=202-2) Code, iki-teker felsefesi ve sınıfındaki dersler hakkında küçük bir özet sunuyor. Birçok sürücünün virajlarda ; kurtulma refleksinin, hayatta kalma içgüdüsünün kontrolü altında  zincirleme ”eğitilebilir” hatalarla, panik anında kaza yaptığını belirtiyor usta eğitmen.Ve bu içgüdü ve reflekslerin eğitiminin tek başına hiç de kolay olmadığını, yarış-viraj eğitiminin çok da geleneksel bir eğitim türü olmadığını da açıklıyor  .Virajlarda ve sürüşte yapılacak yanlışın sokaktan ziyade pistte yapılması ve koçlar eşliğinde yanlışın pistte üzerine gidilerek düzeltilmesi yanlış bir yaklaşım sayılmaz.

Motosiklet üzerindeki özgürlükten,gözlerinizin görebildiği hız ve mantığınızın algılayabildiği hızda gitmek arasındaki farka;motor üzerinde güvenli hissetmekten, sürerken sezgi ve algıları açmaya kadar bir çok konuya değinen “Şampiyonların Eğitmeni” Code’un videosu ise şöyle:

 

 

 

Siz de profesyoneller gözetiminde viraj sanatını keşfetmek, geliştirmek hatta mükemmelleştirmek istiyorsanız ; virajın kör noktasından çıkabilecek araç tehlikesi olmadan veya viraj çizginizin üzerinde “yağ mı var ?, kayar mıyım ?” tedirginlikleri olmadan virajların keyfini ve heyecanını yaşamak istiyorsanız ; hatta kendinizi daha da geliştirmek isteyen bir yarışçıysanız (unutmayın ,virajlar zamanın kazanılıp kaybedildiği ve becerilerin fark yarattığı yerdir) ayrıntılı bilgi için www.superbikeschool.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

İLGİLİ HABERLER
25 Mayıs Motoron Riding Academy Advanced Rider Techniques Eğitimleri25 Mayıs'da Motoron Riding Academy tarafından organize edilen ve California Superbike School’un lisanslı koçla....
25 Yıllık Sürücünün California Superbike School ile İmtihanı !Tecrübeli İngiliz test sürücüsü Steve Farrel’ın 25 yıldır virajlar hakkında nasıl her şeyi yanlış uyguladığını....
Intercity İstanbul Park Motosiklet Pist Günü18 Ekim 2014 Cumartesi günü, Intercity Istanbul Park'ta motosiklet pist günü yapıyoruz..
Viraj Sanatını, 1-2 Ekim’de İstanbul Park’ta KeşfedinCalifornia Superbike School tam 34 yıldır yaklaşık 40 ülkede faaliyet gösteren bir motosiklet sürüş eğitim ....
CSS Yeniden İstanbul Park'taCalifornia Superbike School 29-30 Mayıs 2014 tarihlerinde yeniden İstanbul Park'ta yapılacak..