Koray Özkaplan da Yarış Dışı

Koray Özkaplan da Yarış Dışı

Castrol KTM Dakar Team yarışçısı Koray Özkaplan geçridiği kaza sonrasında meydana gelen sakatlıktan ötürü yarıştan çekilmek zorunda kaldı.

15 Ocak 2015 Yazı:Batuhan Emrem

Geçtiğimiz günlerde benzer şekilde geçirdiği kaza sonrasında omzundan sakatlanarak yarıştan çekilmek zorunda kalan takım arkadaşı Selçuk Bektaş gibi Dakar’da ülkemizi temsil eden Koray Özkaplan da ne yazık ki yarışın 10. etabı olan Calama - Cachi etabında meydana gelen ufak çaplı kaza sonrasında dizinde meydana gelen sakatlıktan ötürü organizyon doktorlarının muayenesi ardından koydukları teşhis ile mücadeleden çekilmek zorunda kaldı. Tür Bayrağı’nı taşıma ve gurula bitiş çizgisine ulaştırma görevi böylece Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir’e kalmış oldu.

 

Koray Özkaplan Dakar’a bu yıl veda etmesiyle ilgili Facebook hesabından yaptığı paylaşımında :

 

“Herkese merhaba,

 

Bu sabahki bağlantı saat 4.45 de başladı ve Şili'den Arjantin'e geçmek üzere And dağlarına doğru yöneldik. Hava şartları yine çok kötüydü, - 9 C civarı bir soğukta sınıra doğru tırmanırken sol bir virajda motorun önü altımdan gitti ve sol ayağımla kazıklamak zorunda kaldım ve sert bir şekilde zıplattı beni, motoru yakalayıp durabildim ancak aldığım darbe dizimde bir sakatlığa neden oldu.

 

150 km daha devam edip sınırdan sonraki ilk benzincide durmak zorunda kaldım. Yarış doktorlarının muayenesi sonrası devam edemeyeceğimi söylediler, zaten pek de kıpırdatamıyordum. Şuan Pedro Bianchi Prata nin servis aracında akşam kamp yapacağımız Salta’ya gidiyorum ve orda detaylı olarak kontrolden geçeceğim.

 

Şu ana kadar vermiş olduğunuz destekle bu maceranın bir parçası olduğunuz için herkese teşekkür ediyorum.

 

Aynı desteği Şakir ve Serkan vermeye devam..”

 

Koray Özkaplan da Yarış Dışı

 
İLGİLİ HABERLER
Dakar 2015 Şampiyonu Marc ComaMarc Coma Dakar’daki 5. şampiyonluğunu elde etti. .
Selçuk Bektaş Yarışa Veda EttiCastrol KTM Dakar Team yarışçısı Selçuk Bektaş geçirdiği kazanın ardından yarıştan çekilme aldı. .
Bektaş ve Özkaplan Geceyi Çölde GeçirdilerDakar’da ülkemizi temsil eden yarışçılarımız Koray Özkaplan ve Selçuk Bektaş 5. etapta geceyi çölde geçirmek z....
Dakar’da Acı KayıpDakar bu yıl da korkunç yüzünü aramızdan ayrılan Michal Hernik ile gösterdi. .
Dakar 2015 4. Gün: Serkan Daha Da İyiDakar’ın dördüncü günü Chilecito - Copiapo arasında gerçekleşti. .
Dakar 2015 3. Gün: Yola Devam EdiyoruzDakar’ın üçüncü günü San Juan ve Chilecito kenteleri arasındaki 220 kilometrelik etapta gerçekleşti. .