Marquez Jerez'de Yarışacak, Pedrosa ise Le Mans'ta Dönüyor!

Marquez Jerez'de Yarışacak, Pedrosa ise Le Mans'ta Dönüyor!

Marc Marquez, Jerez yarışına katılacağını doğruladı. Pedrosa ise Jerez'e katılmayarak bir süre daha bekleyeceğini ve Le Mans'ta geri döneceğini belirtti.

29 Nisan 2015 Yazı:Ahmet TEZCAN

204 MotoGP Şampiyonu Marc Marquez, 2015 İspanya Grand Prix'inde yarışacağını doğruladı.

 

Marquez, 25 Nisan 2015 Cumartesi günü motokross motosikleti ile yaptığı antrenmanda kaza geçirerek sol el küçük parmağını kırmıştı ve Dr. Xavier Mir tarafından ameliyat edilmişti.

 

Repsol Honda'dan gelen ilk açıklama Marquez'in Jerez yarışına katılmasının reddedilmediği yönündeydi ve Rossi'nin 30 puan gerisinde olduğu da göz önünde bulundurulduğunda Marquez'in piste çıkıp şansını denememesi sürpriz olurdu.

 

Operasyon sonrası Dr. Xavier Mir tarafından yapılan kontrolde Marquez'in yarışma şansı hakkında olumlu bir değerlendirmede bulunuldu ve 28 Nisan 2015 öğleden sonrası yapılan bir kontrol sonrasında da 22 yaşındaki pilot için yeşil ışık yanmış oldu.

 

Dani Pedrosa'ya gelecek olursak İspanyol sürücü, ev sahibi olduğu Jerez GP'sini de es geçmek zorunda kalacak. Repsol Honda yıldızı, ikincilikten 6.sıraya düştüğü Katar GP'sindeki "kol" problemlerini belirlemek için yapılan operasyondan sonra iki hafta boyunca yarış haftalarında bulunamadı.

 

Pedrosa, ameliyat sonrasında 27 Nisan 2015 Pazartesi günü formunu test etmek için bir Supermoto kullandı fakat İspanyol sürücü:"İlk başta zor olmasına rağmen iyi hissettirdi. Yine de sürüşten sonra kolumun alt kısmı %100 iyi değil."

 

"Tam bir yarış haftasına katılırsam daha kötü olacağını biliyorum ve istediğim son şey başka bir büyük problem oluşturmak. Bu yüzden verilecek zor bir karar var fakat bir süre daha beklemenin, ve rehabilitasyona devam ederek Le Mans'ta (Jerez'den sonraki GP) geri dönmenin en iyisi olacağını düşünüyorum."

İLGİLİ HABERLER
Rossi'nin Misano'da tanıttığı AGV Pista GP R Kaskı:“Blues Brothers” Valentino Rossi, San Marino Grand Prix’indeki geleneğe göre sıralama turlarında yeni özel grafikli AGV Pista G....
2016 Shell Asya Yetenek Kupası Sonuçları! 2016 Shell Asya Yetenek Kupası’nın Sepang, Malezya Pisti’ndeki son yarışına Öncü Kardeşler, aldıkları kupalarl....
Honda’nın Marc Marquez ile Gerçekleştirdiği Röportaj! 2016 MotoGP Şampiyonu Repsol Honda Takımı Pilotu 23 yaşındaki İspanyol Marc Marquez’in düşünceleri bu röportaj....
MotoGP: Sepang Yarış Sonuçları Toplam on sekiz yarışlık 2016 MotoGP sezonunun on yedinci yarışı, sezon boyunca farklı dokuz galip pilot, inan....
MotoGP: Avustralya Phillip Island Yarış Sonuçları 2016 MotoGP sezonunun Avustralya Phillip Island Pisti’ndeki raundu Cal Crutchlow’un galibiyeti ile sonuçlandı..
LIQUI MOLY, MotoGP Angajmanını Erken Uzattı!Motor yağları ve katkı maddeleri alanında uzman Alman LIQUI MOLY şirketi, 2020'ye kadar yarış serisinde kalaca....