Misano Pistinin Güvenlik Partneri Artık Dainese!

Misano Pistinin Güvenlik Partneri Artık Dainese!

Yüksek teknolojili ve güvenli giysilerin üretiminde başarılı bir çizgide ilerleyen Dainese, Misano Pisti Organizasyonu ile güvenlik partnerliği anlaşması imzaladı.

02 Şubat 2015 Yazı:Ahmet TEZCAN

23-25 Ocak arasında VeronaFiera'da gerçekleşen Motor Bike Expo'da, Misano Pisti Organizasyonu tarafından düzenlenen bir basın konferansında Dainese Misano Dünya Pisti ile başlayan güvenlik partnerliğini duyurdu. İki organizasyon arasındaki bu anlaşma ile pistin güvenliği Dainese'nin motosiklet hava yastığı olan D-Air ile sağlanacak. D-Air yarış versiyonunun yanı sıra yol versiyonu ile de piyasada bulunan bir hava yastığı. D-Air aracılığıyla Dainese, pistte sürekli varlığını sürdürecek ve serbest pratikler esnasında pistte yarışacak sürücülere bilgi verme aşamasında görev alacak. Özellikle dikkat edilecek unsur, bilgi ve teknoloji sayesinde güvenliği pistte ve yolda arttırmak olacak ki bu durum Dainese'nin D-Air teknolojisine dayanıyor. Ayrıca İtalyan firma ile yapılan anlaşmanın sonucu olarak Misano'da yarışacak tüm pilotlara resmi giysiler Dainese tarafından sağlanacak.

 

Dainese D-Air Satış Yöneticisi Stefano Grasseli, Misano Organizasyonu ile yapılan anlaşma için hissettiği memnuniyetle birlikte şunları söyledi: "En önemli pistlerden biri olan Misano'nun, Dainese tarafından piyasaya sürülen en iyi güvenlik aracı D-Air'in bilgi birikimine ve difüzyonuna katkı sağlayacağından eminiz. Ayrıca umuyoruz ki Misano Organizasyonu ile yaptığımız anlaşma tüm motosikletçilerin güvenliğini arttırmak için devam eder."

 

Misano Pisti Organizasyonu'nun Satış ve Spor Menajeri Andrea Albani ise bu anlaşma için şunları söyledi: "Misano pisti, yolda ve pistte güvenlik kültürünü tahahhüt eden bir pist. Bu, ticari ortaklıklar, yapısal müdahaleler ve kurumlarla yapılan anlaşmalar sayesinde yürüyor. Dainese gibi prestijli bir firma ile programı paylaşmamız, yenilikçi teknolojiyi daha sistematik hale getirmemizi, bilgi birikimini arttırması ve düzenli olarak tesislerimizi kullanan motosikletçileri bilgilendirmemizi sağlıyor."

İLGİLİ HABERLER
Rossi'nin Misano'da tanıttığı AGV Pista GP R Kaskı:“Blues Brothers” Valentino Rossi, San Marino Grand Prix’indeki geleneğe göre sıralama turlarında yeni özel grafikli AGV Pista G....
MotoGP: Misano Yarış Sonuçları 2016 MotoGP sezonunda kazanan sekizinci farklı yarışçı Misano raundunda Dani Pedrosa oldu. .
Jonathan REA İki Yarışı Birden Kazandı!Misano'da bu haftasonu yapılan yarışa REA damgasını vurdu!.
Dainese D-Air Misano 1000 Kendinden Hava Yastıklı Deri Mont!Motosiklet sürücüleri için geliştirilmiş airbag (hava yastıklı) montlar, genellikle koruma özelliklerini etkin....
MotoGP: Misano Sıralama SonuçlarıMisano GP'sinde haftayı domine eden Movistar Yamaha pilotu Jorge Lorenzo, 12 Eylül 2015 Cumartesi günü yapılan....
Marquez ve Pedrosa, Misano’daki Üç Günlük Testi Tamamladı!Almanya’daki yarışlardan sonra Marquez ve Pedrosa, İtalya Misano Pisti’ne üç günlük çalışma ile geri döndü! .