Mondial RX3: 250 cc'lik Enduro!

Mondial RX3: 250 cc'lik Enduro!

Mondial, Enduro motosiklet sevenler için başlangıç motosikleti niteliği taşıyan RX3 modelini görücüye çıkardı.

12 Ocak 2015 Yazı:Burak Yıldız

Enduro motosiklet hayranları için sevindirici haber sonunda Mondial’den geldi. Motosiklete yeni başlayıp gezi motoru seven kullanıcılar için piyasada büyük bir boşluk bulunuyordu; bu boşluk RX3 ile kapanacak gibi görünüyor.

RX3’ün kalbini 249 cc lik tek silindir ve dört zamanlı bir blok oluşturuyor. Bu blok 9 bin devirde 18.5 kw güç üretebiliyor. Bu da 24 hp demek. Tork ise 7 bin devirde 22 nm olarak belirlenmiş. Bu 163 kg’lık net ağırlık oranıyla birleşince ortaya keyifli bir motosiklet çıkacak gibi görünüyor. Bu motosikletin 120 km hızlara çıkabildiği bilgiler arasında. Yakıt deposu 16 litre ve ortalamada 3,5 litre yaktığı düşünülürse RX3’ün menzili oldukça uzun olacak.

Mondial RX3: 250 cc'lik Enduro!

 

Ön ve arkada disk frenlerin mevcut olduğu RX3’de ön diski çift, arka diski tek piston ısırıyor. Lastik boyutları önde 100/90/18, arkada ise 130/90/15 boyutlarında.

RX3, yolda kullanıcılarını oldukça rahat ettirecek bazı özelliklerle donatılmış. Yan ve arka çantalar, geniş sürücü ve yolcu selesi, yüksek tur camı, yüksek gidon, koruma demiri, mercekli far gibi donanımlar mevcut. Sele yüksekliği bir touring motosikleti yüksekliğinde; 210 mm. RX3, donanımları ve boyutları sayesinde motor hacmini hiç belli etmiyor. 

 

Mondial RX3: 250 cc'lik Enduro!

 

Mondial, bu modelle motosiklete yeni başlayan Touring kullanıcılarını kendine çekebilecek gibi duruyor. İlkbahar aylarında satışa sunulması planlanan RX3’ün fiyatı henüz belli değil. Oldukça merakla beklenen bu motosikletin tartışmaları şimdiden alevlenmiş durumda. Fiyatıyla ilgili bir çoğumuzun tahmini vardır; biz sizin tahmininizi merak ediyoruz, sizce RX3 hangi fiyat aralığında olacak? Tahminlerinizi ve düşüncelerinizi alt kısımdaki yorum bölümüne yazmanızı bekliyoruz.

İLGİLİ HABERLER
Mondial RX3i Evo İle Kalıplarını Kırmaya Hazır Mısın? Ergonomik yapısı ve spor dizaynıyla sürücüsüyle mükemmel uyum içinde olan yeni RX3i Evo, yollarda etkileyici p....
Mondial RX3i Evo Türkiye Ekibi İle Bozdağ FestivaliUğur Motorlu Araçlar (UMA) sponsorluğunda gerçekleştirilen ve RX3i Evo kullanıcıları Facebook sayfası yönetici....
Mondial RX3 İle Çin'den Barcelona'yaMondial RX3 ile Çin’den Barcelona’ya uzanan bir gezginin hikayesi, Mondial fabrika gezisi ve Mondial RX3i Evo’....