MotoGP: Aragon Yarış Sonuçları

MotoGP: Aragon Yarış Sonuçları

Marquez, evinde liderliği kimselere kaptırmadı.

26 Eylül 2016 Yazı:Özlem Köseoğlu

Repsol Honda pilotu Marc Marquez, 2016 MotoGP Şampiyonası’ndaki dördüncü galibiyetini aldı. Aragon Grand Prix’inde, Marquez’i Movistar Yamaha Takımı ikilisinden ikinci Jorge Lorenzo ve üçüncü olarak Valentino Rossi takip etii.


MotoGP: Aragon Yarış Sonuçları


Marquez’in 52 puan gerisinde yer alan Rossi ve Lorenzo ikincilik için mücadele ederken, Suzuki yarışçısı Maverick Vinales, yarışı dördüncü sırada kapatan isim oldu. Son sekiz MotoGP yarışında farklı pilotların galibiyetleri ile sonuçlanması, GP kategorisinde neredeyse pek görülmemiş bir durum. Marquez’in galibiyeti ise Temmuz ayındaki Sachsenring Almanya GP’sinden sonra ilk defa gerçekleşiyor.

Bu arada 2006 MotoGP şampiyonu Nicky Hayden, Marc VDS Honda takımıyla Aragon'da sakatlığı devam eden Jack Miller’in yerini aldı ve yarışı on beşinci sırada tamamladı.


MotoGP: Aragon Yarış Sonuçları


2013 ve 2014 MotoGP Şampiyonu Marc Marquez, böyle kariyerinde üçüncü MotoGP Şampiyonluğu’na doğru sağlam bir adım daha atmış oldu.

2016 MotoGP sezonun bir sonraki ayağı Japonya Grand Prix'i, 16 Ekim'de gerçekleşecek.


2016 MotoGP Aragon Yarış Sonuçları

MotoGP: Aragon Yarış Sonuçları


2016 MotoGP Şampiyonası'nda Genel Sıralama

MotoGP: Aragon Yarış Sonuçları


İLGİLİ HABERLER
2017 Geçici MotoGP Takvimi Güncellendi!18 ayaktan oluşan 2017 senesinin MotoGP Dünya Şampiyonası geçici yarış takvimi güncellendi. .
Rakamlarla 2016 MotoGP Sezonuna Bir Bakış!Heyecan, sürpriz, hırs, hedef, baskı, başarı, kıyasıya mücadele, mutluluk, gurur, huzur, tüm bu duyguların bir....
2016 MotoGP’nin Son Yarışında Lorenzo, Yamaha ile Kazandı!Movistar Yamaha Takımı’nın pilotu Jorge Lorenzo, Yamaha ile çıktığı son yarışında ve yine 2016 MotoGP’nin son ....
2017 Geçici MotoGP Takvimi!2017 senesinin MotoGP Dünya Şampiyonası geçici yarış takvimi 18 ayaktan oluşuyor, heyecana hazır mıyız?.
Rossi'nin Misano'da tanıttığı AGV Pista GP R Kaskı:“Blues Brothers” Valentino Rossi, San Marino Grand Prix’indeki geleneğe göre sıralama turlarında yeni özel grafikli AGV Pista G....
2016 Shell Asya Yetenek Kupası Sonuçları! 2016 Shell Asya Yetenek Kupası’nın Sepang, Malezya Pisti’ndeki son yarışına Öncü Kardeşler, aldıkları kupalarl....