MotoGP Ducati Pilotlarının, 2017-2018 Sezonu Takımları Belli Oldu!

MotoGP Ducati Pilotlarının, 2017-2018 Sezonu Takımları Belli Oldu!

Ducati MotoGP takımı pilotlarından Dovizioso, 2017-2018 sezonu için Ducati Takımı'nda yarışa kaldığı yerden devam ederken, takım arkadaşı Iannone ise Suzuki Ecstar Takımı ile yoluna devam etme kararı aldı.

26 Mayıs 2016 Yazı:Özlem Köseoğlu

Ducati, 2017 sezonu için Andrea Dovizioso’nun takımda kalacağı haberini doğruladı. Böylece Dovizioso, takım arkadaşı Andrea Iannone ile olan mücadeleyi kazanarak, Jorge Lorenzo’nun 2 senelik takım arkadaşı olmak üzere Ducati ile yoluna devam ediyor.


Çok büyük sürpriz olmayan ve Bologna firması tarafından onaylanan bu haber, Iannone’nin bu sene Arjantin yarışı öncesi firma ile yaptığı görüşmelerin olumsuz olduğu anlamına geliyor. Zaten haberimizde daha sonraki satırlarda Iannone hakkındaki güncel bilgiyi de okuyabilirsiniz.


MotoGP Ducati Pilotlarının, 2017-2018 Sezonu Takımları Belli Oldu!

Andrea Dovizioso


Haber duyurulduktan sonra açıklamada bulunan Dovi, dünya şampiyonunun yanı sıra kendisinin de GP16’nın gelişim mücadelesine devam edeceğini ve bunun tadını çıkaracağından bahsetti. Ayrıca Dovi, Ducati’ye olan inancını gösteren sözlerine şu şekilde devam etti: “2013 senesinde başladığım maceraya devam ederek Ducati ile anlaşmaya varmış olmaktan dolayı çok memnunum. Yıllar boyunca çok çalıştık, Desmosedici’yi müthiş bir rekabetçi seviyeye getirmeyi başardık ve bu yüzden pek yakın bir zamanda da hak ettiğimiz ödülleri kazanacağımıza inancım sonsuz.”


Gelelim bir diğer Ducati yarışçısı Andrea Iannone’nin yeni sezonda hangi takımda ter dökeceğine. İtalyan pilot, 2016’dan sonra 2017-2018 sezonu için iki seneliğine Factory GSX-RR ile Suzuki Ecstar Takımı adına yarışacak. Suzuki Motor Şirketi’nin yaptığı bu açıklama ile iki Ducati yarışçısının yeni evleri belli olmuş oldu.


MotoGP Ducati Pilotlarının, 2017-2018 Sezonu Takımları Belli Oldu!

Andrea Iannone 


Suzuki Ecstar Takım Müdürü Davide Brivio, yapılan anlaşma sonrasında şu açıklamayı yaptı: “Andrea ile yollarımızın kesişmesinden ötürü oldukça memnunuz, önümüzdeki iki sene takımımızda beraberiz. Kendisi, MotoGP’deki üstün yetenekli yarışçılardan birisi, bizim yarış felsefemize birebir uyan özelliklere sahip, yani son derece hırslı ve motivasyonu sağlam bir pilot. Teknik projemiz ise 2015 senesindeki çıkıştan sonra gelişimine devam ediyor ve GSX-RR’ımızı daha da rekabetçi bir hale getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz ki böylece tutarlı bir şekilde zafer için hep üst seviyelerde mücadele edebilelim. Suzuki’nin zirvedeki yoluna devam edebilecek bir pilot istedik. Andrea ise başarıya aç hızlı bir yarışçı ve sürüş stili bizim motorumuzun karakteristik özelliklerine uyabilir. Bu yüzden bu birliktelik bize olumlu bir ortaklık için iyi ümitler veriyor. MotoGP’de dördüncü senesi olması itibarıyla da tüm takımızın tecrübelerinden faydalanabileceği bir yarışçı olduğunu düşünüyorum.”


Ducati Corse Genel Müdürü Luigi Dall’Igna ise düşüncelerini şu şekilde ifade etti: “Böyle bir karar vermek asla kolay değil, özellikle de Andreas gibi iki harika yarışçınız varken. Dovizioso’nun gelecek iki sene için bizimle olmasından dolayı çok memnunuz, dört sene önce planladığımız hedefleri başarmak için, başarılı işe kaldığımız yerden devam edeceğiz. 2016 sezonu sonrasında bizimle birlikte olmayacak olan Andrea Iannone için üzgün olduğumu belirtmeliyim. Andrea, Ducati Desmosedici GP’nin gelişimi için önemli katkılarda bulundu ve yıllarca çok önemli işler yaptı. Bunun için kendisine teşekkür ederiz. Biz de takım olarak mümkün olan en iyi sonuçları alabilmek için her zamanki gibi elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz.”


2017-2018 sezonunda, Ducati Takımı oyuncuları böylece belli oldu. 2015 MotoGP Dünya Şampiyonu ve şu anda Movistar Yamaha MotoGP Takımı yarışçısı Jorge Lorenzo ve Ducati Takımı pilotu Andrea Dovizioso, 2016 sonrasında yollarına Ducati Takımı ile devam edecekler.

İLGİLİ HABERLER
Rossi'nin Misano'da tanıttığı AGV Pista GP R Kaskı:“Blues Brothers” Valentino Rossi, San Marino Grand Prix’indeki geleneğe göre sıralama turlarında yeni özel grafikli AGV Pista G....
2016 Shell Asya Yetenek Kupası Sonuçları! 2016 Shell Asya Yetenek Kupası’nın Sepang, Malezya Pisti’ndeki son yarışına Öncü Kardeşler, aldıkları kupalarl....
Honda’nın Marc Marquez ile Gerçekleştirdiği Röportaj! 2016 MotoGP Şampiyonu Repsol Honda Takımı Pilotu 23 yaşındaki İspanyol Marc Marquez’in düşünceleri bu röportaj....
MotoGP: Sepang Yarış Sonuçları Toplam on sekiz yarışlık 2016 MotoGP sezonunun on yedinci yarışı, sezon boyunca farklı dokuz galip pilot, inan....
MotoGP: Avustralya Phillip Island Yarış Sonuçları 2016 MotoGP sezonunun Avustralya Phillip Island Pisti’ndeki raundu Cal Crutchlow’un galibiyeti ile sonuçlandı..
LIQUI MOLY, MotoGP Angajmanını Erken Uzattı!Motor yağları ve katkı maddeleri alanında uzman Alman LIQUI MOLY şirketi, 2020'ye kadar yarış serisinde kalaca....